Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

5 najczęstszych błędów w trakcie malowania ścian w domu

5 najczęstszych błędów w trakcie malowania ścian w domu


Malowanie ścian wewnątrz domu to czynność pozornie bardzo prosta. W końcu kto z nas nie oglądał przynajmniej jednego serialu, w którym wesoła rodzinka, łącznie z małymi dziećmi, biega po domu z wałkami z farbą, a efekt i tak jest rewelacyjny? Czy to możliwe? Tak, jeśli przed lub w trakcie malowania nie popełnimy kilku bardzo typowych błędów.

Aranżacja wnętrz – wybór złego koloru ściany

Proste, ale jakie ważne! To błąd, który popełniamy jeszcze w sklepie. Zamiast przetestować kilka odcieni farb na ścianie w domu, decydujemy się dokonać zakupu na podstawie próbek przedstawionych w sklepie. Rezultaty niejedną osobę doprowadziły do łez. Jak się przed tym uchronić? Poproś sprzedawcę o próbki kilku farb, które zabierzesz do domu i porównasz zarówno w naturalnym, jak i sztucznym oświetleniu. Dowiedz się też, jak dobrać oświetlenie do domu.

Wilgotne ściany a malowanie

Wiele osób nie zwraca uwagi na stopień wilgotności ściany przed przystąpieniem do malowania. Ściana powinna być zupełnie sucha, ponieważ w innym przypadku istnieje spore ryzyko złuszczania się farby. W pokoju, który malujemy, warto również mieć termometr. Temperatura w trakcie malowania nie powinna być niższa niż 5 i wyższa niż 30 stopni Celsjusza. Farba nie radzi sobie dobrze z ekstremalnymi temperaturami!

Nieodpowiednie zabezpieczenie otoczenia podczas malowania

Właściwa ochrona to coś, czego nie powinniśmy zlekceważyć przed przystąpieniem do malowania. Osłonić należy podłogę, okna, drzwi oraz wszystkie sprzęty. Można do tego użyć tektury – litej lub falistej, a także grubej folii ochronnej. W wypadku braku takiej ochrony narażamy się na pobrudzenie sprzętów i powierzchni oraz ich uszkodzenie, co w efekcie bywa bardzo kosztowne.

Farba na suficie i podłodze

Sufit i podłoga to dwa bardzo newralgiczne obszary podczas malowania. Tylko chwila nieuwagi wystarczy do zderzenia wałka z sufitem i zostawienia na nim problematycznych śladów. Podobnie jest z podłogą – jeśli próbujesz malować zbyt blisko niej, ryzykujesz, że rolka zbierze brud (sierść, kurz, włosy), a ten następnie znajdzie się na ścianie. Nieprzyjemna wizja, prawda? Pamiętaj też, że malowanie zawsze rozpoczynamy od sufitu, a dopiero później zabieramy się za ściany.

Niewłaściwa ocena powierzchni malowania ścian

Częstym błędem jest również niedbałość w ocenie powierzchni, która ma zostać pomalowana. Ściany, na których znajdują się tłuste zabrudzenia, dużo kurzu lub osad, powinny sygnalizować, że to jeszcze nie pora na malowanie. To samo dotyczy wszystkich innych szkód, takich jak pęknięcia czy pleśń. Czym grozi niedokładne sprawdzenie czystości powierzchni? Farba może odstawać od podłoża, złuszczać się lub mieć widoczne problemy z wyschnięciem.

Malowanie ścian to coś, co zdecydowanie możemy wykonać sami, oszczędzając na wynajmowaniu profesjonalisty. Oczywiście należy dołożyć wszelkich starań, aby nie popełnić żadnego z powyższych błędów, bo mogą one kosztować mnóstwo nerwów, ale też pieniędzy wydanych na poprawki.

Zobacz też, jak przygotować się do malowania ścian i wykańczania elewacji – to również Ci się przyda.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie