ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Fiona II to wygodny dom jednorodzinny przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Ciekawie zaprojektowana elewacja sprawia, że dom wpasowuje się w każde otoczenie, a zarazem posiada swój oryginalny styl. Połączona kuchnia z jadalnią przechodząca w salon zapewnia swobodę w korzystaniu z kilku pomieszczeń jednocześnie. Porządek w otwartej kuchni pozwoli utrzymać zaprojektowana w tym celu spiżarnia. Całość uzupełniona jest o wygodną, niewielką łazienkę oraz pokój mogący pełnić funkcje gabinetu, dający komfort pracy. Prosto z wiatrołapu jest przejście do dużego garażu dwustanowiskowego. Pomieszczenie to posiada również bezpośrednie wyjście na ogród, co daje możliwość składowania tam narzędzi ogrodowych. Poddasze tradycyjnie zostało zaaranżowane na strefę prywatną. Trzy przestrzenne sypialnie (dwie z nich z dostępem do balkonu) sąsiadują z ogólnodostępną z hallu łazienką. Na potrzeby rodziny realne jest zaadoptowanie przestrzeni nad garażem na przykład na dodatkowy pokój lub strefę przechowywania. Przejście na strych jest poprzez sporą garderobę. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Fiona III, z garażem jednostanowiskowym - Fiona oraz w wersji z lukarną: z garażem jednostanowiskowym- Fiona IV, z garażem dwustanowiskowym - Fiona V oraz bez garażu - Fiona VI.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop zasadniczo gęstożebrowy oraz monolityczny żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Elżbieta Jabłońska-Łuszpińska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
229 000 zł 175 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
425 000 zł 313 000 zł 299 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
26 000 zł 19 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
85 000 zł 62 600 zł 59 800 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA136.1 m²
+ Powierzchnia garażu35.8 m²
+ Strych20.5 m²
Powierzchnia zabudowy152.4 m²
Kubatura netto602.3 m³
Powierzchnia dachu249.3 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.18.07 m
Min. wymiary działki szer.25.74 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-02-05 07:27

12 godzin temu, Gość zainteresowany napisał: Czy można prosić o jakieś bardziej szczegółowe rysunki domu fiona 2 mój e mail to monika370@wp.pl
Dzień dobry, rysunki zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-02-04 19:19

Czy można prosić o jakieś bardziej szczegółowe rysunki domu fiona 2 mój e mail to monika370@wp.pl

zainteresowany

+

2018-09-28 06:16

20 godzin temu, Gość Artur napisał: Witam, obecnie budujemy dom Fiona V. Czy ktoś miał może problem z drzwiami do pokoju i łazienki na poddaszu najbliżej klatki schodowej? U nas wychodzi na to, że drzwi nie bardzo sie tam mieszczą lub trzeba je montować na słupie, co nie jest dobrym pomysłem.
Dzień dobry, Pomiędzy słupem na poddaszu a drzwiami może Pan wprowadzić profil o szerokości 8cm. Taka szerokość jest wystarczająca dla ramy drzwi. Ściana na łączeniu ze słupem powinna być połączona spoiwem elastycznym. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2018-09-27 09:41

Witam, obecnie budujemy dom Fiona V. Czy ktoś miał może problem z drzwiami do pokoju i łazienki na poddaszu najbliżej klatki schodowej? U nas wychodzi na to, że drzwi nie bardzo sie tam mieszczą lub trzeba je montować na słupie, co nie jest dobrym pomysłem.

Artur

+

2018-09-06 11:08

buduje ktoś tą chałupę? bo w necie cisza. Ma ktoś jakieś zdjęcia z budowy?
Co cię interesuje ? W projekcie Fiona II jest parę błędów a mianowicie -drzwi do spiżarki nie mogą się znajdować w kuchni bo po prostu się tam nie zmieszczą, poza tym zajmą jedyną ścianę na której można zamontować kuchnie,dobre rozwiązanie to drzwi pomiędzy schodami a kuchnią. Wyjście na taras zdecydowanie polecam na ścianie na której znajdują się w projekcie 2 okna. Jest jeszcze wiele innych nie dopracowanych rzeczy ale to mogę przedstawić jeśli kogoś to interesuje.
Dzień dobry, jestem zainteresowany Pana wskazówkami.Poproszę o więcej informacji. Czy z wykuszem nie ma problemów (woda, wilgoć) ? kontakt: bartosz_kochanski@o2.pl
Też ciekawi mnie temat wykuszu i wilgoci.

ZABA

+

Twój IP: 18.212.90.230
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×