ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Dora I to ciekawy projekt niedużego domu jednorodzinnego, z garażem i dwuspadowym dachem. Klasyczna bryła budynku podkreślona została klinkierową okładziną. Parter domu tworzą dwie strefy. Garaż na jeden samochód, z przejściem do kotłowni, stanowią odrębną część budynku. W ramach adaptacji można wstawić drzwi prowadzące bezpośrednio z wiatrołapu do garażu (czerwona, przerywana linia na rzucie). Część dzienna domu to otwarta przestrzeń salonu, jadalni i kuchni. Całość uzupełniają spiżarnia, łazienka oraz gabinet. Na piętrze umieszczono trzy sypialnie, wspólną łazienkę oraz pralnię. Ciekawym elementem tego domu jest zadaszony taras ze świetlikiem. Takie rozwiązanie pozwoli na korzystanie z uroków odpoczynku na świeżym powietrzu nawet w czasie gorszej pogody. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Dora III oraz w wersjach z kalenicą równoległą do drogi - Nemo I (z garażem 1-stanowiskowym) i Nemo III (bez garażu).

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową i drewnianymi profilami wykończeniowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
191 000 zł 145 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
343 000 zł 252 000 zł 240 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
18 000 zł 13 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
68 600 zł 50 400 zł 48 000 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA115.3 m²
+ Powierzchnia garażu20.4 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.7 m²
Powierzchnia zabudowy138.0 m²
Kubatura netto434.1 m³
Powierzchnia dachu139.9 m²
Powierzchnia dachu płaskiego49.6 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.8 m
Min. wymiary działki dł.19.36 m
Min. wymiary działki szer.19.46 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-05-27 06:22

1 godzinę temu, Gość krzyspk napisał: Witam, Czy mogę poprosić o przesłanie schematu rozprowadzenie rur kanalizacji na adres: krzys.pk@wp.pl
Dzień dobry, nie udostępniamy takich rysunków przed zakupem projektu. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-05-27 04:26

Witam, Czy mogę poprosić o przesłanie schematu rozprowadzenie rur kanalizacji na adres: krzys.pk@wp.pl

krzyspk

+

2019-05-04 21:14

W dniu 30.04.2019 o 21:38, Gość krzyspk napisał: Witam, Proszę o podanie wymiarów okna kuchennego lub przesłanie szczegołowych rzutów na adres: krzys.pk@wp.pl
Dzień dobry, rysunki szczegółowe zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

2019-04-30 19:38

Witam, Proszę o podanie wymiarów okna kuchennego lub przesłanie szczegołowych rzutów na adres: krzys.pk@wp.pl

krzyspk

+

2019-03-31 20:24

7 godzin temu, Gość gosia s napisał: Dzień dobry, czy mogła bym prosić o przesłanie rzutów domu wraz z wymiarami na adres : gosia.stanuch@gmail.com
Dzień dobry, materiały zostały wysłane na podany adres. Pozdrawiam. 

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.91.4.56
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×