Rzuty

Zodiak III
Rzut parter
Zodiak III
Rzut poddasze
Zodiak III
Rzut działki

Elewacje

Zodiak III
Elewacja przód
Zodiak III
Elewacja boczna
Zodiak III
Elewacja boczna
Zodiak III
Elewacja tył

Przekroje

Zodiak III
Przekroje

Opis

Projekt domu Zodiak III jest projektem łączącym walory estetyczne, funkcjonalne i ekonomiczne. Na szczególną uwagę zasługuje otwarta i bardzo funkcjonalna strefa dzienna, której przestrzenny układ będzie sprzyjał spotkaniom w licznym gronie przyjaciół i rodziny. Projekt Zodiak III to dom z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Na parterze znajduje się salon z kominkiem, kuchnia otwarta na jadalnię, gabinet, niewielka łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu zorganizowano część nocną z trzema sypialniami, łazienką oraz obszerną garderobą. Taras ogrodowy jest częściowo zadaszony, co pozwala na korzystanie z niego podczas deszczowej pogody. Dzięki prostym rozwiązaniom konstrukcyjnym i nieskomplikowanej bryle jest on niedrogi w budowie i eksploatacji.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, ocieplone styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Tomasz Flak
Iwona Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 199 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 322 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.