Rzuty

Ewa II
Rzut parter
Ewa II
Rzut działki

Elewacje

Ewa II
Elewacja przód
Ewa II
Elewacja boczna
Ewa II
Elewacja boczna
Ewa II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Ewa II to projekt nowoczesnego domu parterowego dla 4-5-osobowej rodziny. Strefa dzienna znajduje się we frontowej części budynku i rozpoczyna dużym wiatrołapem, w którym wygospodarowano miejsce na szafę. Przechodząc przez hall dotrzemy do salonu, który płynnie łączy się z jadalnią. Liczne przeszklenia pięknie doświetlają wnętrze domu i sprawiają wrażenie połączenia salonu z częściowo zadaszonym tarasem. Przestronna kuchnia posiada praktyczną spiżarnię, w której możemy schować sprzęty kuchenne oraz przetwory spożywcze. Dopełnieniem strefy dziennej jest niewielka łazienka. W części nocnej domu zaprojektowano cztery sypialnie, łazienkę oraz pralnię. Pomieszczenie gospodarcze, do którego wejście znajduje się z wiatrołapu, łączy się z dużym, dwustanowiskowym garażem. Projekt jest również dostępny z innym układem funkcjonalnym - Ewa oraz o większej powierzchni użytkowej - Ewa III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 378 000 zł 295 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 554 000 zł 427 000 zł 415 000 zł
Elementy zewnętrzne 59 000 zł 50 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.