Rzuty

Dolores II
Rzut parter
Dolores II
Rzut piętro
Dolores II
Rzut działki

Elewacje

Dolores II
Elewacja przód
Dolores II
Elewacja boczna
Dolores II
Elewacja boczna
Dolores II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Dolores II jest projektem przestronnego i wysoce funkcjonalnego domu dla 4-6-osobowej rodziny. Ciekawa bryła oraz elewacja wykonana z płytek klinkierowych oraz drewnianych paneli sprawia, że dom prezentuje się bardzo efektownie. Szeroki taras na piętrze oraz częściowo zadaszony taras na parterze domu zapewnią miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu. Na parterze zaprojektowano strefę dzienną, która rozpoczyna się przestronnym wiatrołapem. Przechodząc przez hall znajdziemy się w salonie, który łączy się przestrzennie z jadalnią i kuchnią, uzupełnioną o spiżarnię. Do dyspozycji domowników mamy również dodatkowy pokój, który może posłużyć jako gabinet lub sypialnia. Uzupełnieniem tej strefy jest niewielka łazienka oraz praktyczny schowek. Na piętrze domu zaprojektowano trzy sypialnie, łazienkę, pralnię oraz moduł Rodziców, który składa się z sypialni, garderoby i łazienki. Strefa gospodarcza, do której mamy dostęp z wiatrołapu to duży, dwustanowiskowy garaż i pomieszczenie gospodarcze. Projekt jest również dostępny w wersji z dachem płaskim - Dolores.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na piętrze g-k. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową i drewnianymi profilami wykończeniowymi. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Widurska

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.