Rzuty

Beniamin
Rzut parter
Beniamin
Rzut poddasze
Beniamin
Rzut działki

Elewacje

Beniamin
Elewacja przód
Beniamin
Elewacja boczna
Beniamin
Elewacja boczna
Beniamin
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Beniamin - projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym. Prosty w formie i stylistyce, idealny dla 4-5-osobowej rodziny. Charakterystyczna dla projektu jest duża ilość przeszkleń na parterze - zwiększa to poczucie przestronności i jasności. Lewe skrzydło parteru zajęte jest przez część wspólną - salon połączony jest przestrzennie z jadalnią i kuchnią. Zaraz obok kuchni zlokalizowana jest spiżarnia. Osoby, które lubią dużo gotować i spędzają na tym zajęciu sporo czasu, mogą w ramach adaptacji zrezygnować ze spiżarni i uzyskać w ten sposób bardzo przestronną i wygodną kuchnię. W niewielkiej łazience wygospodarowano miejsce na natrysk. Zaraz obok schodów prowadzących na poddasze umieszczono niewielki gabinet. Jego lokalizacja od strony ogrodowej sprawia, że może stac się bardzo przyjemnym i zacisznym miejscem do pracy w domu. A w razie przyjmowania gości świetnie sprawdzi się jako dodatkowa sypialnia. Z prawej strony bryły dostawiony jest garaż, nad którym znajduje się duży taras. Poddasze w domu Beniamin to trzy sypialnie i duża łazienka. Niewielką powierzchnię ostatniego pokoju rekompensuje duży taras nad garażem.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych lub gazobetonowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i płytami włókno-cementowymi (lub kamiennymi). Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 203 000 zł 157 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 354 000 zł 268 000 zł 249 000 zł
Elementy zewnętrzne 20 000 zł 15 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.