ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Ares V to klasyczny dom jednorodzinny, z ciekawym, wielospadowym dachem i dużym, dwustanowiskowym garażem. Rozkład pomieszczeń będzie idealny dla 4-6-osobowej rodziny. Na parterze zlokalizowano w głównej mierze część dzienną - duży salon otwarty na jadalnię i kuchnię. Praktyczna spiżarnia, zaprojektowana obok kuchni, świetnie sprawdzi się jako schowek. Przy strefie wejściowej do domu zaplanowano niewielką toaletę, dodatkowy pokój (do wykorzystania jako gościnny lub gabinet) oraz pomieszczenia gospodarcze: kotłownię oraz garaż. Na poddaszu umieszczono trzy sypialnie, garderobę i łazienkę, oraz duży strych. Dom Ares V jest tak zaprojektowany, że spełni również oczekiwania większych rodzin - wielopokoleniowych i wielodzietnych - gdy można będzie wykorzystać gabinet i strych jako kolejne pokoje. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Ares IV oraz bez garażu - Ares VI, a także w wersjach z wykuszem i innym układem poddasza: z garażem jednostanowiskowym - Ares, garażem dwustanowiskowym - Ares II oraz bez garażu - Ares III. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

  • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
235 000 zł 160 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
450 000 zł 295 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
90 000 zł 59 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA136.1 m²
+ Powierzchnia garażu37.5 m²
+ Strych22.4 m²
Powierzchnia zabudowy161.9 m²
Kubatura netto578.2 m³
Powierzchnia dachu290.5 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.5 m
Min. wymiary działki dł.19.92 m
Min. wymiary działki szer.23.69 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 640 zł 2 940 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

  • zestawienie materiałów do stanu surowego
  • zestawienie powierzchni ścian
  • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
  • pakiet energetyczny
  • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
  • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
  • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

  • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
  • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2018-02-12 07:53

Witam chcialabym prosic o przeslanie rzutow z wymiarami pokoi na adres ola1982@o2.pl. dziekuje
Witam   Materiały prześlemy w dniu dzisiejszym.     Pozdrawiam  

Dobre Domy

+

2018-02-11 19:44

Witam chcialabym prosic o przeslanie rzutow z wymiarami pokoi na adres ola1982@o2.pl. dziekuje

Ola

+

2017-06-20 07:53

Witam, proszę o wysłanie dokładnego kosztorysu n adres w.fedenczak@gmail.com Pozdrawiam
Witam Kosztorysy dla naszych projektów są odpłatne: 74zł kosztorys stanu surowego zamkniętego, 305zł kosztorys do stanu wykończonego.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-06-19 21:48

Witam, proszę o wysłanie dokładnego kosztorysu n adres w.fedenczak@gmail.com Pozdrawiam

Paweł

+

2017-03-29 11:43

witam serdecznie   Mam pytanie czy istnieje możliwość zmiany materiału z którego wykonane są ściany budynku z bloczków wapienno-piaskowych na pustaki ceramiczne porotherm 25 cm. Istnieje możliwość uzyskania wstępnego kosztorysu budowy domu według tego projektu zarówno z jednego jak i drugiego materiału? Chciałbym także zastąpić pokrycie dachowe na blachodachówkę. Jeżeli jest możliwość także prosiłbym o uwzględnienie tego w kosztorysie budowy   pozdrawiam
Witam Zmian technologicznych można dokonać na etapie adaptacji projektu - zmiany takie nie będą wymagały zgody naszej Pracowni. Kosztorysy przygotowujemy z uwzględnieniem materiałów zawartych w dokumentacji projektowej - nie ma możliwości, abyśmy przygotowywali różne wersje dla kliku wariantów materiałowych.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 54.152.38.154
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×