Rzuty

Amanda Mała
Rzut parter
Amanda Mała
Rzut poddasze
Amanda Mała
Rzut działki

Elewacje

Amanda Mała
Elewacja przód
Amanda Mała
Elewacja boczna
Amanda Mała
Elewacja boczna
Amanda Mała
Elewacja tył

Przekroje

Amanda Mała
Przekroje

Opis

Projekt domu Amanda Mała to pomniejszona wersja projektu Amanda. Amanda Mała została stworzona dla ludzi poszukujących niewielkiego, ale nowoczesnego i eleganckiego domu. Bardzo prosta forma budynku, dwuspadowy dach, brak lukarn na poddaszu wpłyną znacząco na obniżenie kosztów budowy. Na tylnej elewacji domu znajdują się duże przeszklenia, pozwalające z jednej strony cieszyć domowników widokiem na ogród, z drugiej strony podnoszące komfort użytkowania poprzez maksymalne wykorzystanie naturalnego światła dziennego oraz energii słonecznej. Parter domu to strefa dzienna oraz gospodarcza. Kuchnia, jadalnia i pokój dzienny są ze sobą przestrzennie połączne. Tuż przy kuchni znajduje się bardzo praktyczna spiżarnia. Uzupełnieniem funkcji parteru jest gabinet, do którego przechodzi się z pokoju dziennego oraz toaleta. Z wiatrołapu, w którym przewidziano miejsce na wygodną, dużą szafę, przechodzi się do pomieszczenia gospodarczego, a dalej do jednostanowiskowego garażu. Poddasze to strefa nocna, z trzema sypialniami, ogólnodostępną łazienką oraz strychem, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt może być wykorzystany do zabudowy bliźniaczej. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Amanda Mała II oraz bez garażu - Amanda Mała III, a także w wersji o większej powierzchni użytkowej: z garażem jednostanowiskowym - Amanda, z garażem dwustanowiskowym - Amanda II oraz bez garażu - Amanda III.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 201 000 zł 154 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 353 000 zł 262 000 zł 254 000 zł
Elementy zewnętrzne 22 000 zł 16 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.