Rzuty

Adonis II
Rzut parter
Adonis II
Rzut poddasze
Adonis II
Rzut działki

Elewacje

Adonis II
Elewacja przód
Adonis II
Elewacja boczna
Adonis II
Elewacja boczna
Adonis II
Elewacja tył

Przekroje

Adonis II
Przekroje

Opis

Projekt Adonis II to dom z użytkowym poddaszem, spełniający potrzeby 4-6-osobowej rodziny. Na parterze projektu domu Adonis II znajduje się pokój dzienny tworzący wraz z jadalnią i kuchnią otwartą przestrzeń. Dodatkowy pokój na dole może zostać zaaranżowany na gabinet lub sypialnię. Dopełnieniem parteru są podręczna spiżarnia przy kuchni oraz dostępna z hallu garderoba. Z pomieszczenia gospodarczego dostępny jest dwustanowiskowy garaż. Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, funkcjonalna łazienka oraz obszerny strych, który można zaadaptować na dodatkowy pokój. Projekt dostępny w wersji z garażem jednostanowiskowym - Adonis oraz bez garażu - Adonis III. Projekt można wykorzystać do zabudowy bliźniaczej.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop żelbetowy monolityczny oraz gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierowa. Pokrycie dachu - dachówka karpiówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Małgorzata Dracz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 257 000 zł 185 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 450 000 zł 313 000 zł 308 000 zł
Elementy zewnętrzne 26 000 zł 17 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.