Jak zabezpieczyć drewno w ogrodzie?

Jak zabezpieczyć drewno w ogrodzie?


Drewno jest często wykorzystywane do budowy płotów, altanek ogrodowych czy tarasów. Bywa więc wystawiane na działanie promieni słonecznych, pleśni, deszczu oraz zmiennych temperatur. Twoim zadaniem jest zatem odpowiednie zabezpieczenie drewnianych elementów, by jak najdłużej cieszyć się ich szlachetnym wyglądem. Jak to zrobić?

W sprzedaży jest dostępnych wiele rodzajów środków do drewna – jedne służą jego ochronie, inne pielęgnacji. Pozwalają też zabezpieczyć drewniane konstrukcje przez rozkładem i sprawią, że altanka czy płotek zachowają atrakcyjny wygląd przez długie lata.

Wybór odpowiedniego preparatu

Produkt powinien być przede wszystkim dostosowany do rodzaju drewna, z którego są wykonane elementy wyposażenia ogrodu. Producenci umieszczają zazwyczaj na opakowaniach stosowne instrukcje, które pomagają w doborze preparatu. Warto określić także, jaki efekt końcowy Cię interesuje – czy kolor ma pozostać bez zmian i czy słoje powinny być dobrze widoczne?

Można wyróżnić następujące rodzaje środków do ochrony drewna:

Jak zaimpregnować drewno

Wybór preparatu to dopiero początek. Należy bowiem właściwie go nałożyć, stosując się przy tym do kilku ważnych zasad.

Więcej porad dotyczących prac w ogrodzie znajdziesz tu:

https://www.dobredomy.pl/poradnik/wokol-domu/jak-zadbac-o-kostke-brukowa/

https://www.dobredomy.pl/poradnik/wokol-domu/instalacje-wodne-w-ogrodzie/

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).