Wiązary – idealne na parterówki

Wiązary – idealne na parterówki


W nowoczesnym budownictwie coraz większe znaczenie ma prefabrykacja. Wiele elementów wytwarza się w sposób przemysłowy – pod dachem, na specjalistycznych maszynach. Te zmiany nie omijają ciesielstwa. Także więźba dachowa jest produkowana coraz częściej w fabrykach. Na budowie montuje się tylko dostarczone z fabryki elementy konstrukcji dachowej.

Magazyn materiału w fabryce więźby

 

Najpopularniejsza technologia przemysłowego ciesielstwa to wiązary dachowe, łączone płytkami kolczastymi. Fabrycznie wykonane składniki konstrukcji dachu są przywożone na plac budowy i tu, zwykle w ciągu 1-2 dni, są montowane w całość.

Kompletna więźba dostarczona w elementach na plac budowy

 

Połączenie litego drewna płytką kolczastą nie tylko pozwala na przemysłową produkcję więźby. Daje to nowe możliwości dla konstrukcji. Zwłaszcza w domach parterowych zastosowanie wiązarowej konstrukcji stropo-dachowej przynosi cały szereg korzyści.

1. Eliminacja stropu betonowego – niższe koszty


W porównaniu do projektów ze stropem betonowym i ułożoną na nim więźbą ciesielską, wiązary dają znaczne oszczędności. Jest to przede wszystkim efekt eliminacji kosztownego stropu, lecz także ścian nośnych wewnątrz i ław fundamentowych pod nimi.

2. Swoboda zagospodarowania przestrzeni


Ponieważ zwykle wiązary opierają się tylko na ścianach zewnętrznych, można niemal dowolnie usytuować wewnętrzne ściany, ewentualnie przesunąć je już w trakcie zamieszkiwania domu. Można uzyskiwać znaczne otwarte przestrzenie, np. salon o wymiarach 10 m x 10 m.

Wnętrze domu – swoboda podziału przestrzeni (ew. nieograniczonej zmiany położenia ścian wewnętrznych w trakcie użytkowania domu)

 

Wiązary opierają się wyłącznie na ścianach zewnętrznych

 

3. Strych – pożyteczne pomieszczenie gospodarcze

Wiązary można niemal dowolnie kształtować. W taki sposób można uzyskać dodatkową przestrzeń na strych – pożyteczne pomieszczenie gospodarcze.

Przykład strychu – projekt „Z7” z pracowni Z500

 

Wejście na strych z garażu

 

4. Możliwość swobodnego ukształtowania stropu


Dzięki wiązarom można w różnych sposób ukształtować sufit, np. w salonie. Nie musi być on płaski.

Przykład otwartego salonu z wykorzystaniem wiązarów

 

Dodatkowe korzyści dla inwestora to:
a) szybki czas montażu – zazwyczaj wykonanie konstrukcji, która stanowi tak więźbę jak i konstrukcję stropu, to 1-2 dni,
b) gwarancja dostawcy („projektant, tartak i cieśla” to, w przypadku prefabrykowanych wiązarów, ta sama firma),
c) materiał wysokiej jakości (zakłady prefabrykowanej więźby stosują certyfikowaną tarcicę, zgodną z polskimi normami),
d) dokładny koszt jest znany z góry (wszystko wliczone w cenę: materiał, robocizna, okucia).

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).