Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu?


Obecnie mieszkania na poddaszu są już standardem. Doceniamy je ze względu na ich zróżnicowany kształt i potencjał. Zaleta ta, wynikająca z konstrukcji dachu, przez wielu jest niesłusznie traktowana jako problem podczas aranżacji wnętrz. Wystarczy jednak mądre rozplanowanie pomieszczeń i zapewnienie dopływu naturalnego światła, aby stworzyć w pełni funkcjonalne mieszkanie pod niebem.


Lokalizacja pokoju dziecięcego pod dachem spotka się z ogromnym entuzjazmem naszych pociech. Nietypowy kształt tego pomieszczenia może stać się kopalnią pomysłów. Wykorzystajmy więc skosy i belki konstrukcyjne, które, poza nadaniem wnętrzu odpowiedniego charakteru, znajdą zastosowanie w wyobraźni naszych małych odkrywców. Urządzając wnętrze, pamiętajmy o ogólnej zasadzie, w myśl której jasne barwy oraz duża ilość naturalnego światła optycznie powiększą pomieszczenie. Taki zabieg pozwoli zapewnić odpowiednią atmosferę do prawidłowego rozwoju dziecka. W aranżację wnętrza pozwólmy zaangażować się również naszym pociechom. Kolorowe obrazki oraz naklejki ścienne nadadzą wnętrzu przyjaznej atmosfery – niech maluch sam je wybierze. Wiedząc, że przyczynił się do projektu swojego pokoju będzie w nim chętniej przebywał. Na tym etapie nie warto inwestować w drogie meble. Pamiętajmy, że dzieci szybko dorastają, zaprojektujmy wnętrze tak, aby dojrzewało wraz z nimi.]

1. Duża ilość naturalnego światła wpadając przez zespolone okna dachowe FAKRO w połączeniu z białymi ścianami optycznie powiększa wnętrze. Pokój tej dziewczynki, przełamany różowym akcentem został zaprojektowany tak, aby dorastał wraz z nią.

pokój dziecięcy na poddaszu
pokój dziecięcy na poddaszu

2. Duża ilość naturalnego światła i kolorowe dodatki okienne ocieplają chłodne kolory ścian, nadając wnętrzu przyjaznej atmosfery.

pokój dziecięcy na poddaszu
pokój dziecięcy na poddaszu

3. Dla rodziców najważniejsze będzie zapewnienie bezpieczeństwa swoim maluchom. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie specjalne okna Secure, które zostały wyposażone w antywłamaniowy pakiet szybowy, dzięki któremu szyba nawet w przypadku rozbicia nie rozsypie się po pomieszczeniu. Dodatkowo okno wyposażone zostało w system zabezpieczający przed wymontowaniem pakietu szybowego oraz klamkę z blokadą

pokój dziecięcy na poddaszu
pokój dziecięcy na poddaszu

4. W ofercie FAKRO znajdują się również produkty dedykowane do dachów płaskich. Takie rozwiązanie pozwala zapewnić dopływ naturalnego światła do wnętrz, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej izolacji termicznej i akustycznej.

pokój dziecięcy na poddaszu
pokój dziecięcy na poddaszu
Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje