Deska elewacyjna z włóknocementu CEDRAL – doskonałe rozwiązanie dla Twojej budowy

Deska elewacyjna z włóknocementu CEDRAL – doskonałe rozwiązanie dla Twojej budowy


Obecnie inwestorzy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość elementów wykończeniowych. Powinny być one trwałe, odpowiednio odporne na czynniki atmosferyczne oraz dobrze wyglądać. Ciekawym rozwiązaniem w zakresie wykończeń fasad jest zatem zastosowanie deski elewacyjnej wykonanej z włóknocementu CEDRAL. Przekonaj się, dlaczego.

CEDRAL to doskonałe rozwiązanie zarówno na elewacji budynku, jak i do różnego rodzaju wykończeń. Sprawdza się zwłaszcza przy tych elementach, których regularna konserwacja jest trudna. Produkowana z niezwykle odpornego materiału, jakim jest włóknocement, przetrwa nawet najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. Bardzo elastyczna, o dogodnych wymiarach, jej zaletą jest odporność na zmianę koloru spowodowaną promieniowaniem UV. Dzięki wszechstronnemu wykorzystaniu, nadaje się ona do budynków nowych, jak i remontowanych. Idealnie sprawdza się:

Jako niezwykle trwały materiał, zachowuje swoje właściwości oraz walory estetyczne, nawet po wielu latach użytkowania i przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Produkt ten dzięki strukturze drewna cedrowego jest świetną alternatywą dla rozwiązań z tworzywa sztucznego czy wyrobów naturalnych. CEDRAL nie wymaga konserwacji, nie osadzają się na nim w tak dużym stopniu zanieczyszczenia i jest wystarczająco zabezpieczony przed negatywnym wpływem szkodników różnego rodzaju. Ewentualne delikatne zabrudzenia, które mogą pojawić się na desce łatwo można usunąć przy wykorzystaniu zwykłego domowego detergentu lub roztworu mydlanego i wody.

CEDRAL jest materiałem niepalnym A2-s1, d0, nie ma tu niebezpieczeństwa zapłonu lub rozprzestrzeniania się ognia. Ponadto deska jest wodoszczelna i odporna na chemikalia oraz gnicie, dzięki czemu można ją stosować do wykończeń okiennic, lukarn lub kominów. Zapewnia dobrą izolację akustyczną, co jest szczególnie ważne w przypadku sąsiedztwa ruchliwych ulic. Jest także przyjazna dla środowiska i nie emituje szkodliwych gazów. To wszystko w połączeniu z niezwykle estetycznym wyglądem daje znakomity wybór na długie lata.

Zastosowanie CEDRAL jako podbitki dachowej czy deski czołowej

CEDRAL idealnie nadaje się do zastosowania jako podbitka dachowa. Musimy jednak pamiętać, aby w tym przypadku zachować co najmniej 2 mm szczelinę na pracę podkonstrukcji. Przy wykorzystaniu deski jako podbitki nie występują krzywizny ani złącza pióro wpustu. Dzięki temu uzyskujemy idealnie równą, estetycznie wyglądającą płaszczyznę, której nie będzie trzeba konserwować.

CEDRAL sprawdzi się również jako deska czołowa. Mimo iż jest narażony na oddziaływanie warunków atmosferycznych, nie wymaga konserwacji, co biorąc pod uwagę miejsce przyrynnowe może uchronić od wielu problemów w przyszłości.

Bogactwo kolorów deski elewacyjnej CEDRAL

Kolejnym atutem produktu jest niezwykle szeroka kolorystyka – obejmuje ona 30 odcieni. Co ważne inwestor może zakupić także deskę w odcieniu naturalnym, którą łatwo przemalować na dowolnie wybrany kolor przy pomocy farb do materiałów z włóknocementu, bez obawy o ewentualną utratę nasycenia barwy.

Deska CEDRAL – łatwy montaż

W zakresie montażu deski mamy do wyboru dwa warianty:

Sposób montażu desek elewacyjnych jest bardzo zróżnicowany (układ poziomy lub pionowy, na zakładkę, ze szczelinami, po łuku, bądź też skośnie ) i pozwala uzyskać ciekawe efekty wykończeń. Instalowanie materiałów jest szybkie i łatwe – w zależności od stelażu występują tu różne rodzaje elementów mocujących. Dla podkonstrukcji drewnianych są to wkręty do niewidocznego montażu, wkręty do widocznego mocowania w kolorze deski oraz gwoździe. Natomiast dla aluminiowej najbardziej odpowiednie są nity.

Ciekawy efekt wizualny, modne kolory, trwałość i niskie koszty utrzymania w połączeniu z 10-letnią gwarancją stanowią doskonałe rozwiązanie i umożliwiają stworzenie elewacji, która pozostanie piękna na długie lata

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje