Montaż dachówki ceramicznej krok po kroku

Montaż dachówki ceramicznej krok po kroku


W czasie budowy domu istnieją czynności, które można wykonać samodzielnie. Niestety wykończenie dachu i kładzenie dachówki do nich nie należy. W tym przypadki warto się zwrócić do fachowców.

Najczęstszym rodzajem pokrycia dachowego są dachówki oraz blacha trapezowa. Wybór materiału stanowi bardzo istotną kwestię, trzeba bowiem zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, np.:

Rodzaje pokryć dachowych

Dach chroni i dekoruje cały budynek, jest elementem widocznym z dużych odległości, dlatego warto się postarać, by wyglądał estetycznie, a jednocześnie spełniał swoje funkcje. Pokrycie dachowe wpływa na oba te elementy.

Do najczęściej wybieranych pokryć dachowych należą:

Szukasz informacji na temat rodzajów dachu i jego pokryć? Znajdziesz je w poradniku Dobrych Domów.

Ceramika budowlana – charakterystyka

Dachówka ceramiczna to najpopularniejszy materiał – na rynku dostępnych jest wiele jej modeli oraz bardzo szeroka paleta kolorów. Jej najważniejszą cechę stanowi trwałość. Odpowiednio ułożona i zabezpieczona potrafi się utrzymać w niemal nienaruszonym stanie przez kilkadziesiąt lat.

Dachówka ceramiczna jest:

Montaż dachówki ceramicznej – podstawowe informacje

Chociaż nie warto samodzielnie brać się za kładzenie dachu, to wiedza na temat poszczególnych etapów oraz koniecznych czynności może się przydać. Będziesz wówczas doskonale wiedział, co się dzieje na Twojej budowie.

Oto montaż dachówki ceramicznej przedstawiony w 5 krokach:

  1. Ułożenie folii na drewnianej konstrukcji dachu i przypięcie jej do więźby. Trzeba pamiętać, że wszystkie jej części muszą na siebie zachodzić.
  2. Określenie rozstawu dachówki (przez ułożenie na równej nawierzchni podwójnego szeregu dachówek w ten sposób, by ich zamki czołowe zazębiały się ze sobą) i rozpoczęcie przybijania łat.
  3. Zamontowanie rynien i zamontowanie kratki wentylacyjnej, która uchroni przed ptasimi gniazdami pod okapem.
  4. Klamrowanie dachówek, czyli przypinanie ich do wcześniej przybitych łat. Jest to system ochronny przed destrukcyjną działalnością wiatru.
  5. Cięcie dachówek, które mają się znaleźć przy kominie, oknach lub koszach.

Tutaj sprawdzisz, jak wybrać dobrego dekarza.

Złota zasada każdego montażu dachówki

Pamiętaj! Nie wolno przycinać dachówek na dachu. Jest to zabronione, ponieważ pył tworzący się w czasie cięcia może zaszkodzić taśmom i materiałom klejącym, przez co konstrukcja stanie się mniej stabilna.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).