Koszty budowy fundamentów – przewodnik inwestora

Koszty budowy fundamentów – przewodnik inwestora


Fundamenty to jeden z najważniejszych elementów domu. Właśnie od nich zależy trwałość budynku, dlatego z pewnością nie warto szukać tu oszczędności. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Budowę fundamentów należy rozpocząć od wykonania odpowiednich badań terenu, na którym zamierzamy postawić dom. Takie badanie kosztuje około 1000 zł. Nie jest obowiązkowe, ale pozwala określić warunki gruntowe determinujące typ fundamentów.

Do wyboru mamy bowiem:

Co się składa na koszty budowy fundamentów?

Budowa fundamentów jest podzielona na kilka etapów, a każdy z nich to oddzielne wydatki. Na całkowity koszt będą się składać:

Co wpływa na koszt fundamentów?

W przypadku ław fundamentowych ze stosowanego najczęściej betonu C16/20 można przyjąć, że koszt wykonania metra kwadratowego fundamentów będzie wynosił około 350 zł. Dla płyty fundamentowej natomiast nieco mniej – około 300 zł za metr kwadratowy.

Przykładowe koszty fundamentów dla domu piętrowego bez podpiwniczenia, o powierzchni zabudowy 150 m2:

Koszty rosną w zależności od rodzaju fundamentów

W przypadku bardziej złożonych typów fundamentów – na palach lub na studniach – należy się liczyć nawet z dwa razy większymi wydatkami. Te znacznie wzrosną również wtedy, gdy planujemy podpiwniczenie domu.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).