Elegancja od pierwszego kroku – jak zaprojektować wejście do domu?

Elegancja od pierwszego kroku – jak zaprojektować wejście do domu?


Wejście do domu to jeden z jego najważniejszych elementów. W tych okolicach przebywamy raczej krótko, ale za to jak często – czasami nawet kilkanaście razy dziennie! To właśnie tę przestrzeń jako pierwszą widzą nasi goście, warto więc zadbać, żeby była przyjazna, elegancka i spójna z resztą budynku. W jaki sposób?

W tej kwestii zaufaj specjalistom z Pracowni Projektowej Dobre Domy – oni podpowiedzą Ci, jak zrobić to funkcjonalnie i z pomysłem.

Kwiaty w doniczkach przy wejściu do domu

Wiosną i latem okwiecone wejście wygląda naprawdę czarująco. Jeśli postawimy na kwiaty białe w szarych lub czarnych nowoczesnych doniczkach, poza urokiem zyskamy też ponadczasowy szyk. Pamiętaj jednak, że jeśli decydujesz się na kwiaty żywe, musisz je regularnie podlewać, ponieważ brak sumienności doprowadzi do tego, że zamiast pięknego wejścia czeka Cię codzienne przejście przez smutną, zaniedbaną przestrzeń. Jeśli wiesz, że masz z tym problem, postaw na sztuczne rośliny.

Latarnie i kinkiety – gra świateł na zewnątrz

Odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że wejście będzie wyróżniać się nie tylko za dnia, lecz także wieczorem. Możesz zdecydować się na dwie podwieszane latarnie, pomiędzy którymi znajdą się drzwi wejściowe. Taka symetria jest przyjemna dla oka i bardzo szykowna. Możesz też postawić na minimalistyczne kinkiety, np. okrągłe lub owalne. Pamiętaj – światło tworzy nastrój i może całkowicie zmienić atmosferę, którą wykreujesz przed budynkiem!

Poznaj poradnik Dobre Domy, gdzie znajdziesz podstawowe informacje na temat oświetlenia na zewnątrz domu.

Usiądź, odpocznij – czyli co postawić przed wejściem do domu

Książka lub krótki relaks przed domem – dlaczego nie? A może właśnie w okolicy wejścia najchętniej bawią się dzieci, na które chcesz mieć oko? Rozwiązaniem praktycznym i bardzo gustownym będzie postawienie tam siedziska. Może to być elegancka ławka lub fotel dobrany kolorystycznie do drzwi albo innych dodatków (chociażby wspomnianych wcześniej doniczek lub lamp). Taki element od sprawia, że dom od razu wydaje się bardziej przytulny i zaprasza do rozgoszczenia się jeszcze przed przestąpieniem progu. W pewnych sytuacjach może to być również sposób na ochronę prywatności. Latem nie musisz zapraszać do środka wścibskiej sąsiadki, która od pół godziny zarzuca Cię plotkami o całej okolicy.

Drzwi idealne

Nie da się ukryć, że najważniejszym elementem całej przestrzeni wejścia do domu są drzwi. Ich wybór to dla niektórych ogromne wyzwanie! Poza odpowiednimi parametrami powinny oczywiście podobać się mieszkańcom domu. Raczej nie zamierzasz szybko ich wymieniać, więc zadbaj o to, żeby pasowały do reszty – poproś projektanta o wizualizację, przemyśl kolor i design. W tej chwili coś dla siebie znajdą nawet ci najbardziej wymagający, więc nie warto decydować się na pierwszą opcję, która wpadnie nam w oko, ale dać sobie czas na przemyślany wybór.

Jak wybrać drzwi wejściowe do domu? Dowiedz się więcej na temat.

Dobrze zaprojektowane wejście uwzględnia również ścieżkę prowadzącą do budynku, podjazd oraz dodatkowe miejsce parkingowe. To część bardzo praktyczna, jednak estetyka ma tu niemałe znaczenie. Najczęściej stosowanymi materiałami przy kładzeniu nawierzchni są kamienny bruk, klinkier i kostka betonowa. Nie martw się, że nie spełnią Twoich oczekiwań wizualnych. Okazałe wzornictwo pozwoli dobrać materiał zarówno do Twojego gustu, jak i stylistyki otoczenia.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje