Dom na wąskiej działce – o czym pamiętać?

Dom na wąskiej działce – o czym pamiętać?


Wąska działka to nie problem! Z nowoczesnym gotowym projektem, który uwzględnia wymagania niedużej powierzchni, możesz bez obaw zbudować wymarzony dom. Podpowiadamy, jak wykorzystać na swoją korzyść właściwości działki o nietypowym kształcie.

Wybór wąskiej działki często warunkuje to, że koszt zakupu takiej parceli jest niższy w porównaniu do dużych działek na planie kwadratu. Nie każdy też ma potrzebę posiadania rozległej rezydencji z dużym ogrodem.

Jeśli nabyłeś lub odziedziczyłeś wąską działkę – nie załamuj rąk. Pamiętaj, że kluczem do budowy funkcjonalnego i pięknego domu jest odpowiedni projekt.

Wąska działka – zalety

Za wąską działkę przyjmuje się parcelę o szerokości mniejszej niż 19 m2. Najczęściej ma ona kształt prostokąta. Na takiej powierzchni możesz zbudować zarówno dom piętrowy, parterowy, jak i z poddaszem użytkowym. Takie budynki wykorzystują mniej przestrzeni niż parterowe, a dodatkowe metry można zyskać dzięki podpiwniczeniu. Poza tym wąska działka daje możliwość postawienia domu o ciekawej konstrukcji, która wyróżni Twoją posesję.

Jak wygląda dom na wąską działkę? Najczęściej jego projekt przewiduje usytuowanie krótszego boku od strony ulicy. Ponadto inwestorzy, którzy cenią sobie kontakt z naturą, będą zadowoleni z bliskiego sąsiedztwa ogrodu. Garaż w projektach na wąską działkę znajduje się najczęściej z przodu domu jako dobudowane pomieszczenie, więc jeśli często poruszasz się samochodem, docenisz niewielką odległość do pokonania między garażem, furtką a drzwiami wejściowymi.

Jakie projekty domu na wąską działkę?

Czym wyróżniają się gotowe projekty domów na wąską działkę? Wbrew pozorom pozwalają zbudować całkiem duże budynki, czego najlepszym przykładem jest przestronna, klasyczna i elegancka Ramona o powierzchni użytkowej 143,6 m2. Projekt ten sprawdzi się na działce o szerokości ok. 18 m. Co oferuje? Cztery pokoje, dwie łazienki oraz garaż – a więc nadaje się idealnie dla czteroosobowej rodziny. Taras i zewnętrzny kominek pozwolą w cieplejsze dni spędzać miłe chwile na łonie natury.

Wąska działka pozwala wybudować także nowoczesny dom z dużymi przeszkleniami o minimalistycznym kształcie – taki jak Oktawian. Ten projekt ma cztery pokoje i aż trzy łazienki. Natomiast jeśli szukasz mniejszego, parterowego, ale równie modernistycznego projektu – przyjrzyj się Gerdzie bez garażu (powierzchnia 77,3 m2).

Marzysz o domu z poddaszem użytkowym oraz wspaniałymi, rozłożystymi schodami i jesteś w stanie zrezygnować z garażu? Czeka na Ciebie Galaktyka III o powierzchni użytkowej 127,5 m2 z piwnicą. Ten projekt sprawdzi się na działce o szerokości 18,5 m.

Dom na wąską działkę – zapytaj naszych architektów

Nieduża działka to wyzwanie, jednak przede wszystkim dla architekta. To od niego zależy, czy zaprojektuje taką bryłę, rozkład pomieszczeń i kondygnacji, garaż oraz ogród, które dopasują się do warunków parceli. W naszej pracowni czekają nie tylko projekty, lecz także fachowe doradztwo. Jeśli nie jesteś pewien, czy wybrany projekt będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z nami.

Pamiętaj, że wąska działka nie musi być przeszkodą w budowie Twojego nowego domu. Potrzebujesz tylko dobrego gotowego projektu. Poznaj wszystkie propozycje przygotowane specjalnie na nieduże parcele tutaj.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).