DOM DLA RODZINY 4-OSOBOWEJ, PORÓWNANIE PIĘCIU PROJEKTÓW

DOM DLA RODZINY 4-OSOBOWEJ, PORÓWNANIE PIĘCIU PROJEKTÓW


Cztery osoby w rodzinie to idealny układ, który pozwala myśleć o budowie domu. Kiedy decyzja zostanie już podjęta, jedną z najbardziej kluczowych kwestii pozostaje wybór najodpowiedniejszego projektu. Oferta jest naprawdę ogromna, a propozycje w niej przedstawione kuszące, więc nic dziwnego, że decyzja często sprawia wiele trudności. Aby ułatwić Ci ten wybór, przygotowaliśmy porównanie pięciu projektów domów z pracowni architektonicznej Dobre Domy, które doskonale nadają się dla 4-osobowej rodziny. Prezentujemy trzy domy z poddaszem użytkowym – projekt Amazonka Multi-Comfort, Libra i Tuliusz oraz dwa budynki parterowe – projekt Benedykt i Agis.

Projekt Amazonka Multi-Comfort

Amazonka Multi Comfort jest domem energooszczędnym, co oznacza, że eksploatacja energii w budynku będzie mniejsza niż w przypadku projektu standardowego. Wyższe początkowe koszty inwestycji, zwrócą się więc w późniejszym użytkowaniu. Realizacja domu zakłada tradycyjną bryłę i dwuspadowy dach. Powierzchnia użytkowa to 126, 9m2 . Salon połączony z jadalną i kuchnią znajduje się na parterze, umiejscowiony został tam również pokój gościnny, który można zamienić na gabinet. Góra to idealne miejsce na aranżację sypialni rodziców, jak również miejsca dla dzieci – strych można zaadaptować na dodatkowy pokój. W domu są dwie łazienki oraz, co może zainteresować wszystkich zmotoryzowanych, garaż jednostanowiskowy.  Projekt Amazonka Multi-Comfort zobaczysz tu https://www.dobredomy.pl/projekt/amazonkamulticomfort/.

Projekt Libra

137,5m2 powierzchni użytkowej, cztery pokoje, dwie łazienki i garaż. Tak w skrócie przedstawić można projekt domu jednorodzinnego Libra. Gabinet, pomieszczenie gospodarcze oraz część dzienna usytuowane są na parterze, górę zagospodarować można na wygodną część sypialną. Oczywiście projekt posiada dwie łazienki – na parterze i poddaszu. Podobnie jak w przypadku projektu Amazonka Multi Comfort, do dyspozycji jest jednostanowiskowy garaż. Ciekawym rozwiązaniem architektonicznym są otwarte na jadalnie i pokój dzienny schody. Wszystko o projekcie Libra znajduje się pod tym adresem https://www.dobredomy.pl/projekt/libraI/.

Projekt Tuliusz

Tuliusz to, podobnie jak przedstawione wyżej projekty, dom z poddaszem użytkowym o powierzchni 122,7m2. Ten projekt również posiada docelowo cztery pokoje, przy czym na poddaszu Tuliusza znajdziesz nie dwie, lecz aż trzy sypialnie.(wszystkie opisane wcześniej projekty oraz większość przez nas oferowanych ma trzy sypialnie na górze, wiec nie jest to coś wyjątkowego) Parter jest przeznaczony na przestronny salon i część jadalną. Projekt dostępny jest zarówno w wersji z garażem dwustanowiskowym (Tuliusz II)  i bez garażu (Tuliusz III), co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych tym ciekawym projektem, ale niezmotoryzowanych. Dom posiada też dwie łazienki. Warto zaznaczyć, że wejście do domu znajduje się w podcieniu, który chroni przed wiatrem i deszczem. Projekt Tuliusz możesz zobaczyć tutaj https://www.dobredomy.pl/projekt/tuliusz/.

Projekt Benedykt

Benedykt to mały domek parterowy, którego powierzchnia użytkowa wynosi 99,5m2. Jest jednak idealny dla 4-osobowej rodziny, która szuka wygodnego miejsca zamieszkania. Połączony z jadalnią salon oraz kuchnia to strefa dzienna budynku. Fantastycznym rozwiązaniem architektonicznym jest przeszklona ściana z widokiem na ogród. Część sypialnia tego przytulnego domu to trzy ustawne sypialnie. W budynku znajdują się także bardzo funkcjonalne pomieszczenia gospodarcze, które ułatwią życie całej rodzinie. Benedykt to projekt domu bez garażu. Więcej szczegółow na temat projektu Benedykt znajdziesz w tym miejscu https://www.dobredomy.pl/projekt/benedykt/.

Projekt Agis

Kolejnym projektem domu parterowego jest Agis. Powierzchnia użytkowa tego domu wynosi 102,7m2. Posiada on trzy sypialnie z łazienką oraz oddzielne wc. Część ogólnodostępna to połączony z jadalnią salon. Kuchnia została częściowo zamknięta, można z niej przejść do zamkniętej spiżarni. Z hallu można wejść na obszerny strych. Dom nie ma garażu, ale istnieje możliwość zamówienia projektu z przewidzianym garażem jednostanowiskowym. Co ciekawe, dom posiada również wersję z poddaszem, to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za budownictwem parterowym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie Agis, tutaj znajdziesz wszystkie szczegółowe informacjehttps://www.dobredomy.pl/projekt/benedykt/.

Który projekt wybrać?

Który projekt z wyżej wymienionych najlepiej sprawdzi się w przypadku czteroosobowej rodziny? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb jej członków. Jeśli w rodzinie są bardzo małe dzieci lub seniorzy, warto zastanowić się nad propozycjami projektów domów parterowych – Benedyktem i Agis. Brak schodów skutecznie ułatwi poruszanie się po budynku. W przypadku, kiedy wszyscy domownicy są już nieco starsi i dodatkowa kondygnacja nie stanowi dla nich problemu, dobrze pomyśleć o domu z poddaszem użytkowym, takim jak Libra, Amazonka Multi Comfort i Tuliusz. Ta przytulna przestrzeń rewelacyjnie sprawdza się jako prywatna część sypialniana budynku. Jeżeli jesteś fanem energooszczędnych rozwiązań, nie zastanawiaj się i wybierz innowacyjny projekt Amazonka Multi Comfort. Ten funkcjonalny budynek na pewno spełni wszystkie twoje wymagania oraz, przede wszystkim, pozwoli na racjonalne oszczędności związane z eksploatacją. Pięć przedstawionych wyżej koncepcji to idealne propozycje domów dla 4-osobowych rodzin o różnych oczekiwaniach. Jeśli jesteś inwestorem, wybór jednego z tych projektów będzie naprawdę dobrą decyzją.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje