Czy okap dachowy jest koniecznością?

Czy okap dachowy jest koniecznością?


 

Zastanawiasz się nad wyborem projektu domu i chcesz zainwestować w najnowocześniejsze technologie? Sprawdź, co zyskasz, jeżeli zdecydujesz się na dach bez okapu.

Wielu inwestorów nie wyobraża sobie domu bez okapu dachowego. Jesteśmy przyzwyczajeni, że ten mechanizm ma skutecznie chronić krawędzie dachu i ściany zewnętrzne przed zawilgoceniem w trakcie opadów. Odprowadza wodę, zabezpiecza elewacje i osłania wnętrza przed słońcem. Czy jednak na pewno jest koniecznym elementem budynku? Nowoczesne budownictwo wprowadza alternatywne rozwiązanie – niewidoczny system rynnowy dla domów, które nie posiadają okapu.

Innowacyjny system rynnowy

Na czym polega sekret? Bezokapowy system rynnowy zostaje zamontowany w ociepleniu budynków – dzięki temu jest zupełnie niedostrzegalny dla osoby, która patrzy z zewnątrz. Zastanawiasz się, jakimi zaletami wyróżniają się dachy bez okapów? Oto one:

Warto wspomnieć, że brak okapu wiąże się z interesującymi możliwościami architektonicznymi. Jedną z takich opcji jest zamontowanie dużego okna kolankowego – po części to okno tradycyjne, które jednak naturalnie przechodzi w dachowe. Kto doceni to rozwiązanie? Przede wszystkim wielbiciele większej ilości światła słonecznego wpadającego na poddasze. Okna kolankowe prezentują się niezwykle elegancko – doceni je każdy esteta.

Same budynki są często nazywane „nowoczesnymi stodołami” ze względu na swój niecodzienny, przykuwający wzrok wygląd. Takie projekty domów w szczególności wymagają zastosowania szczelnego systemu rynnowego. Pion spustowy znajdujący się w ścianach nie będzie mógł zostać serwisowany bez narażenia elewacji na uszkodzenie.

Okap? Niekoniecznie

Wciąż się zastanawiasz? Pomyśl o wadach tradycyjnego systemu uwzględniającego montaż okapu:

Projekty domów bez okapów to przyszłość architektury. Są funkcjonalne i bardzo stylowe. Inwestor, który ceni sobie przede wszystkim komfort użytkowania, powinien rozważyć wybór tej praktycznej technologii.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).