Czy okap dachowy jest koniecznością?

Czy okap dachowy jest koniecznością?


 

Zastanawiasz się nad wyborem projektu domu i chcesz zainwestować w najnowocześniejsze technologie? Sprawdź, co zyskasz, jeżeli zdecydujesz się na dach bez okapu.

Wielu inwestorów nie wyobraża sobie domu bez okapu dachowego. Jesteśmy przyzwyczajeni, że ten mechanizm ma skutecznie chronić krawędzie dachu i ściany zewnętrzne przed zawilgoceniem w trakcie opadów. Odprowadza wodę, zabezpiecza elewacje i osłania wnętrza przed słońcem. Czy jednak na pewno jest koniecznym elementem budynku? Nowoczesne budownictwo wprowadza alternatywne rozwiązanie – niewidoczny system rynnowy dla domów, które nie posiadają okapu.

Innowacyjny system rynnowy

Na czym polega sekret? Bezokapowy system rynnowy zostaje zamontowany w ociepleniu budynków – dzięki temu jest zupełnie niedostrzegalny dla osoby, która patrzy z zewnątrz. Zastanawiasz się, jakimi zaletami wyróżniają się dachy bez okapów? Oto one:

Warto wspomnieć, że brak okapu wiąże się z interesującymi możliwościami architektonicznymi. Jedną z takich opcji jest zamontowanie dużego okna kolankowego – po części to okno tradycyjne, które jednak naturalnie przechodzi w dachowe. Kto doceni to rozwiązanie? Przede wszystkim wielbiciele większej ilości światła słonecznego wpadającego na poddasze. Okna kolankowe prezentują się niezwykle elegancko – doceni je każdy esteta.

Same budynki są często nazywane „nowoczesnymi stodołami” ze względu na swój niecodzienny, przykuwający wzrok wygląd. Takie projekty domów w szczególności wymagają zastosowania szczelnego systemu rynnowego. Pion spustowy znajdujący się w ścianach nie będzie mógł zostać serwisowany bez narażenia elewacji na uszkodzenie.

Okap? Niekoniecznie

Wciąż się zastanawiasz? Pomyśl o wadach tradycyjnego systemu uwzględniającego montaż okapu:

Projekty domów bez okapów to przyszłość architektury. Są funkcjonalne i bardzo stylowe. Inwestor, który ceni sobie przede wszystkim komfort użytkowania, powinien rozważyć wybór tej praktycznej technologii.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje