Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

10 rad, jak niedrogo wybudować dom

10 rad, jak niedrogo wybudować dom


Zdecydowałeś, że wybudujesz dom, ale nie chcesz, by inwestycja pochłonęła zbyt dużo pieniędzy? Ograniczone fundusze nie stanowią przeszkody w budowie.

Czy możesz postawić budynek, który będzie jednocześnie funkcjonalny, estetyczny i w przyszłości zapewni niewielkie koszty eksploatacji? Oczywiście, że tak.

Wystarczy, że skorzystasz z naszych 10 rad, jak zbudować dom pod klucz, nie rujnując jednocześnie swojego budżetu.

  1. Wybierz gotowy projekt domu

Gotowy projekt domu to rozwiązanie ekonomiczne i sprawdzone przez wiele osób. W porównaniu do projektów wykonywanych na indywidualne zamówienie jest dużo tańszy. Jako inwestor nie musisz się obawiać, że Twój sąsiad będzie miał taki sam dom, jak Twój. W naszej ofercie znajdziesz 600 gotowych projektów domów, spośród których wybierzesz swój wymarzony.

  1. Wybierz projekt domu taniego w budowie

Gotowy projekt domu to dopiero początek. Zwróć uwagę, czy będzie tani w budowie. Ekonomiczne budynki znajdziesz w kategorii „domy tanie w budowie” tutaj.

  1. Prosta bryła

Im mniej, tym lepiej. W przypadku inwestycji, która nie może być zbyt droga, warto pomyśleć o domu o nieskomplikowanej bryle. Co to znaczy? Taki budynek ma minimum detali architektonicznych i ozdobnych elementów, co jednak nie oznacza, że nie jest modny i estetyczny.

  1. Niewielka powierzchnia zabudowy

Oprócz prostej bryły również powierzchnia domu ma znaczenie w przypadku obniżania kosztów całej inwestycji. Mały dom nie potrzebuje dużej, a więc drogiej działki, i dlatego jest tańszy.

  1. Prosty dach

Dach to zwieńczenie każdego domu i również jeden z najdroższych jego elementów. Koszty zależą nie tylko od materiałów użytych do pokrycia dachowego, lecz także od tego, czy ma dużo skosów i spadków. Prosty dach to oszczędność czasu i pieniędzy.

  1. Zrezygnuj z piwnicy

Budowa piwnicy to kosztowny wydatek. Oprócz zakupu materiałów i robocizny musisz się liczyć z wydatkami związanymi z zabezpieczeniem przed wilgocią i utratą ciepła. Zastanawiasz się, gdzie jeśli nie w piwnicy schowasz narzędzia lub inne domowe sprzęty? Odpowiedź znajdziesz w punkcie 7.

  1. Funkcjonalne rozwiązania

To między innymi obszerne pomieszczenia gospodarcze i kotłownia pozwalające zapanować nad porządkiem w domu. Jeśli mimo to będziesz odczuwać brak piwnicy, możesz zdecydować się na przydomową komórkę, której budowa jest tańsza i prostsza niż wykonanie podpiwniczenia.

  1. Zrezygnuj z garażu…

Jeśli oczywiście chcesz i możesz sobie na to pozwolić. Dobrym rozwiązaniem zamiast garażu może się okazać wiata na samochód.

  1. Metoda gospodarcza

Wynajęcie specjalistycznej firmy budowlanej to duży wydatek. Dlatego niektórzy inwestorzy decydują się na własnoręczne wykonanie niektórych prac, czyli budowę metodą gospodarczą. Co zyskujesz? Pełną kontrolę nad postępem i jakością robót oraz pieniądze.

  1. Kupuj rozsądnie materiały

Wybieraj lokalne hurtownie i sprawdzonych dostawców. Obserwuj też internetowe promocje. Pamiętaj jednak, żeby nie kupować towarów przeterminowanych lub wątpliwej jakości. Nie chcesz przecież przykrych niespodzianek na budowie czy w trakcie użytkowania domu. Na bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie