10 rad, jak tanio wybudować dom

10 rad, jak tanio wybudować dom


Zdecydowałeś, że wybudujesz dom, ale nie chcesz, by inwestycja pochłonęła zbyt dużo pieniędzy? Ograniczone fundusze nie stanowią przeszkody w rozpoczęciu prac. Dowiedz się, jak wybudować tanio dom, aby nie stracił na jakości i służył Ci przez wiele lat.

Z tekstu dowiesz się:

Czy możesz postawić budynek, który będzie funkcjonalny, estetyczny i którego użytkowanie w przyszłości wygeneruje niewielkie koszty? Oczywiście, że tak! Wystarczy, że skorzystasz z naszych rad na temat tego, jak najtaniej wybudować dom pod klucz. Z całą pewnością nie musisz rujnować swojego budżetu!

1. Tani dom – do wybudowania z gotowym projektem

Gotowy projekt domu to rozwiązanie ekonomiczne i sprawdzone przez wiele osób. W porównaniu do projektów wykonywanych na indywidualne zamówienie jest dużo tańszy. Jako inwestor nie musisz się obawiać, że Twój sąsiad będzie miał taki sam dom, jak Twój. W naszej ofercie znajdziesz bowiem aż kilkaset projektów gotowych, spośród których z pewnością wybierzesz ten, na podstawie którego zbudujesz swój wymarzony dom.

2. Budowa domu jak najtaniej – tylko z odpowiednim projektem

Gotowy projekt domu to dopiero początek. Jeśli szukasz sposobu na to, jak najtaniej zbudować dom, zwróć uwagę na szczególnie ekonomiczne propozycje naszej pracowni. Znajdziesz je na stronie internetowej w kategorii „Domy tanie w budowie”.

3. Jak najtaniej wybudować dom – postaw na prostą bryłę

Im mniej, tym lepiej. Zgodnie z tą dewizą w przypadku inwestycji, która nie może być zbyt droga, warto wybrać dom o nieskomplikowanej bryle. Oznacza to zastosowanie minimum detali architektonicznych i ozdobnych elementów – gdy ich nie ma, możliwa jest budowa domu tanim kosztem. Nie sprawia to jednak, że powstały budynek nie będzie modny i estetyczny!

4. Budowa domu tanim kosztem a powierzchnia zabudowy

Jeśli chcesz wybudować tanio dom, oprócz prostej bryły zdecyduj się również na małą powierzchnię pod zabudowę. Mały dom nie potrzebuje dużej, a więc drogiej działki, i właśnie dlatego jest tańszy. To jeden ze sposobów obniżenia kosztów inwestycji, o którym warto pomyśleć już na etapie rozglądania się za odpowiednim miejscem do rozpoczęcia budowy.

5. Jak tanio zbudować dom? Postaw na prosty dach

Dach to zwieńczenie każdego domu i również jeden z jego najdroższych elementów. Koszty zależą nie tylko od materiałów użytych do stworzenia pokrycia dachowego, ale też od tego, czy ma ono dużo skosów i spadków. Prosty dach to oszczędność czasu i pieniędzy.

6. Tani dom – do wybudowania bez piwnicy

Budowa piwnicy to duży wydatek. Oprócz zakupu materiałów i robocizny musisz się liczyć także z wydatkami związanymi z zabezpieczeniem przed wilgocią i utratą ciepła. Zastanawiasz się, gdzie jeśli nie w piwnicy schowasz narzędzia lub inne domowe sprzęty? Odpowiedź znajdziesz w punkcie 7.

7. Jak najtaniej zbudować dom bez piwnicy, ale z funkcjonalnymi rozwiązaniami?

Alternatywą dla piwnicy są między innymi obszerne pomieszczenia gospodarcze i kotłownia, pozwalające zapanować nad porządkiem w domu. Jeśli mimo to będziesz odczuwać brak piwnicy, możesz zdecydować się na przydomową komórkę, której budowa jest tańsza i prostsza niż wykonanie podpiwniczenia.

8. Aby wybudować tanio dom, zrezygnuj z garażu

Jeśli oczywiście chcesz i możesz sobie na to pozwolić. Dobrym rozwiązaniem może się też okazać znacznie tańsza i prostsza w budowie wiata.

9. Z czego najtaniej budować dom? Kupuj rozsądnie materiały

Wybieraj lokalne hurtownie i sprawdzonych dostawców. Obserwuj też promocje internetowe. Pamiętaj jednak, żeby nie kupować towarów przeterminowanych lub wątpliwej jakości. Nie chcesz przecież przykrych niespodzianek na budowie czy w trakcie użytkowania domu. Na bezpieczeństwie nigdy nie warto oszczędzać!

10. Wiesz, z czego najtaniej zbudować dom? Zastosuj metodę gospodarczą

Wynajęcie specjalistycznej firmy budowlanej to duży wydatek. Dlatego niektórzy inwestorzy decydują się na własnoręczne wykonanie niektórych prac, czyli budowę metodą gospodarczą. Co zyskujesz w ten sposób? Pełną kontrolę nad postępem i jakością robót oraz zaoszczędzone pieniądze. Oczywiście jest to propozycja dla osób, które w jakimś stopniu znają się na budownictwie i wiedzą, z czego budować dom.

Zobacz także: Budowa domu systemem gospodarczym – najważniejsze wskazówki

Wiesz już, jak wybudować dom tanim kosztem. Wybierz jeden z naszych gotowych projektów, zastosuj się do wskazówek z tego artykułu i ciesz się swoim nowym miejscem do życia bez wydawania fortuny!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje