ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

Program Mieszkanie dla Młodych

Dom z dopłatą – skorzystaj z rządowego programu MIESZKANIE DLA MŁODYCH, dającego wsparcie finansowe dla osób budujących swój pierwszy dom bądź kupujących pierwsze mieszkanie.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy kolekcję projektów domów jednorodzinnych o powierzchni  użytkowej do 110m2, które mogą wziąć udział w programie Mieszkanie Dla Młodych. Są to zarówno domy parterowe, jak i z użytkowym poddaszem, z garażem jedno- lub dwustanowiskowym bądź  też bez garażu, o prostej, przykrytej dwuspadowym dachem bryle oraz bardziej okazałe, z wielospadowym dachem, wykuszami, lukarnami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją.
 

Pomoc państwa oferowana w ramach programu Mieszkanie Dla Młodych jest realizowana w formie dofinansowania wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu na zakup domu lub mieszkania (w przypadku budowy domu systemem gospodarczym pomoc będzie udzielana w formie  ulgi podatkowej od podatku VAT na wybrane materiały budowlane; jednym z warunków koniecznych w tym przypadku jest to, aby  pozwolenie na budowę było wydane po 01.01.2014r).  Program ma wejść w życie z dniem 01.01.2014 r. i trwać przez 5 lat, czyli do końca 2018 r.


Aby ubiegać się o dopłatę, należy spełnić następujące warunki:

  • nie można posiadać na własność  żadnego mieszkania ani lokalu mieszkalnego (nie tylko w chwili ubiegania się o dofinansowanie, również w przeszłości);
  • maksymalny wiek kredytobiorcy to 35 lat (w przypadku małżeństwa decyduje wiek młodszego współmałżonka);
  • dofinansowanie jest możliwe dla domów o powierzchni do 100m2.  W przypadku małżeństw z minimum trójką dzieci powierzchnia ta wzrasta do 110m2
  • wysokość zaciąganego kredytu  musi wynosić  minimum 50% wartości domu, a okres na jaki będzie on brany, to minimum 15 lat.
  • kredyt musi być wzięty w polskiej walucie;
  • cena domu nie może przekroczyć tzw. wskaźnika odtworzenia wyznaczonego dla danej lokalizacji.


Korzystając z programu Mieszkanie Dla Młodych, można zyskać:

  • 10% dopłaty do wkładu własnego dla osób samotnych i małżeństw bez dzieci;
  • 15% dopłaty do wkładu własnego dla osób i małżeństw wychowujących co najmniej jedno dziecko;
  • dodatkowe 5% na wcześniejszą przedterminową spłatę części kapitału kredytu dla osób, którym w ciągu 5 lat od dnia zakupu mieszkania urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie (lub kolejne) wychowywane dziecko.
  • zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przez osoby fizyczne w związku z budową pierwszego własnego domu jednorodzinnego - budowa domu metodą gospodarczą


Należy jednak pamiętać, że decyzję o zakwalifikowaniu danej inwestycji do programu Mieszkanie Dla Młodych podejmują odpowiednie, wytypowane do tego instytucje (w tym przypadku banki)!

PROJEKTY W PROGRAMIE MDM
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×