ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

PROJEKT DOSTĘPNY TYLKO U NAS

Eryk to nowoczesny dom, o wyrazistych kształtach i kolorach. Na jasnym tynku elewacyjnym wyróżniają się ciemne akcenty w postaci stolarki okiennej, okładziny kamiennej przy garażu oraz czarnych płyt włókno-cementowych przy oknie na poddaszu. Eryk jest bardzo atrakcyjną propozycja dla 4-6 osobowej rodziny. Parter to wygodnie zaaranżowana przestrzeń do codziennego życia, we wszystkich jego odsłonach. Sofy, stół jadalniany i miejsce do przygotowywania posiłków tworzą jedną przenikającą się całość. Nadal jednak dominuje tu atmosfera spokoju i niczym nie zaburzonej harmonii. To umieszczony na środku kominek dodatkowo nadaje domowi swoistego charakteru. Sąsiadujący z salonem pokój, oddzielony od reszty pomieszczeń, może pełnić rolę pokoju gościnnego lub pokoju zabaw dla dzieci. Dzięki temu pokój dzienny zachowa świeżość, a dzieci będą przebywać tam gdzie ich rodzice. Z czasem pokój ten może zostać zamieniony na gabinet. Strefę mieszkalną z garażem jednostanowiskowym łączy wydzielone pomieszczenie gospodarcze, które podobnie jak sąsiadująca z kuchnią spiżarnia, pozwoli łatwiej zaprowadzić porządek i ukryć rzeczy tak by nie leżały na widoku. Na poddaszu strefę prywatną stanowią trzy pokoje z łazienką, a dodatkowo jeden pokój posiada funkcjonalną garderobę. Miejsce nad garażem zostało zaaranżowane na duży taras. Projekt dostępny w wersji z kotłownią umiejscowioną za garażem - Eryk II, oraz w wersjach z okapem: z jednym pomieszczeniem gosp. - Eryka, oraz z dwoma - Eryka II, a także w wersji klasycznej - Safira.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną kamienną oraz płytami włókno - cementowymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Tomasz Flak
 • Katarzyna Widurska

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA128.9 m²
+ Powierzchnia garażu23.8 m²
Powierzchnia zabudowy148.4 m²
Kubatura netto531.2 m³
Powierzchnia dachu99.6 m²
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku8.6 m
Min. wymiary działki dł.20.55 m
Min. wymiary działki szer.22.90 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 493 zł 2 793 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2019-01-02 07:48

W dniu 30.12.2018 o 13:51, Gość Izabela Drężek-Komar napisał: Dzień dobry, podoba mi się projekt domu Eryk, spełnia moje potrzeby i podoba mi się wizja tego domu. Proszę o przesłanie na adres liplip@o2.pl rysunków z wymiarami pomieszczeń.Interesują mnie zwłaszcza wysokości poszczególnych pomieszczeń z garażem włącznie. Chciałabym wykorzystać garaż na gabinet lekarski.Czy zaprojektowanie małej toalety dla pacjentów od strony garażu z pomniejszeniem łazienki, która jest w projekcie byłaby możliwa? jeśli tak, to proszę o podanie kosztów. Kolejne pytanie, to czy można byłoby zrobić drzwi balkonowe zamiast okien z pokoju na piętrze i zrobić drugi taras nad wykuszem od strony ogrodowej?
Dzień dobry, projekt Eryk jest na etapie koncepcji. Dopiero po złożeniu zamówienia przez pierwszego Klienta rozpoczniemy opracowanie dokumentacji technicznej. Czas oczekiwania od ewentualnego zamówienia wynosi 6-8 tygodni. Wówczas będą dostępne rysunki szczegółowe. Natomiast projekt Eryk II jest już gotowy- w załączniku rysunki szczegółowe do projektu. Zmiany, o których Pani pisze są możliwe do zaprojektowania. W sprawie wyceny proszę napisać do nas maila na adres info@dobredomy.pl. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2018-12-30 12:51

Dzień dobry, podoba mi się projekt domu Eryk, spełnia moje potrzeby i podoba mi się wizja tego domu. Proszę o przesłanie na adres liplip@o2.pl rysunków z wymiarami pomieszczeń.Interesują mnie zwłaszcza wysokości poszczególnych pomieszczeń z garażem włącznie. Chciałabym wykorzystać garaż na gabinet lekarski.Czy zaprojektowanie małej toalety dla pacjentów od strony garażu z pomniejszeniem łazienki, która jest w projekcie byłaby możliwa? jeśli tak, to proszę o podanie kosztów. Kolejne pytanie, to czy można byłoby zrobić drzwi balkonowe zamiast okien z pokoju na piętrze i zrobić drugi taras nad wykuszem od strony ogrodowej?

Izabela Drężek-Komar

+

2015-06-23 09:13

Projekt domu Eryk   Szczegółowy opis projektu domu Eryk znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/eryk     Zapraszamy do dyskusji!

Redaktor

+

Twój IP: 54.243.26.210
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Ostatnio oglądane

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×