Projekty domów do 70 mkw zabudowy

2 projektów

Sortuj według:

Sortuj wg:


Filtruj

Powierzchnia

od  

  m2   do  

  m2

Szerokość

od  

  m   do  

  m

Długość

od  

  m   do  

  m

Liczba pokoi

Typ zabudowy

Kondygnacje

Liczba łazienek

Garaż

podpiwniczenie

Kąt nachylenia dachu

Rodzaj dachu

Autor

Projekty domów do 70 mkw zabudowy

Projekty domów do 70 m² powierzchni zabudowy, czyli Twój wymarzony, własny dom

Gotowe projekty domów do 70 metrów kwadratowych to bardzo popularna opcja głównie ze względu na swoją funkcjonalność i możliwość dostosowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Domy do 70 metrów kwadratowych dają duże pole do aranżacji dla projektantów, którzy mogą wykazać się swoją kreatywnością. Nasze projekty w jak najlepszym stopniu wykorzystują niewielki metraż, aby zapewnić komfortowe warunki do życia dla wszystkich domowników. Zobacz, dlaczego warto postawić na dom 70 m wybudowany na niewielkiej działce.

Budowa domu dopiero przed Tobą? Zastanawiasz się, czy dom parterowy lub z dodatkową kondygnacją i poddaszem do 70 m spełni Twoje oczekiwania? Postaw na gotowe projekty, które sprostają wymaganiom każdego. Poznaj korzyści wynikające z budowy domu nieprzekraczającego 70 metrów i przekonaj się, że nawet niewielki metraż może być niezwykle funkcjonalny.

Dom bez pozwolenia na budowę – czy to możliwe?

W niektórych krajach, między innymi w Polsce istnieją przepisy umożliwiające wzniesienie domów lub budynków o ograniczonej powierzchni bez konieczności uzyskania pełnego pozwolenia na budowę, wystarczy jedynie samo zawiadomienie. Jednak musisz pamiętać, że zawsze istnieją określone warunki zabudowy, jakie musisz spełnić, aby wybudować dom. W naszym kraju możliwe jest podjęcie się budowy domu o metrażu nie większym niż 70 m bez pozwolenia. Obiekt ten może mieć maksymalnie dwie kondygnacje. Jak widzisz dom parterowy lub piętrowy, jest w zasięgu Twojej ręki.

Warto pamiętać, że nawet jeśli budowa domu o powierzchni poniżej określonego limitu jest zwolniona z formalnego pozwolenia na budowę, mogą obowiązywać inne przepisy dotyczące planowania przestrzennego, projektu zagospodarowania działki, norm dotyczących bezpieczeństwa czy wymogów gruntów. Przepisy te mogą regulować, takie kwestie jak lokalizacja budynku, odległość od granic działki, materiały budowlane, a także normy dotyczące instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych itp.

Tradycyjne i nowoczesne projekty domów do 70 metrów – wymagane formalności, aby wybudować dom

Zanim zdecydujesz się wybudować dom bez formalnego pozwolenia, zawsze zaleca się skonsultowanie z lokalnymi organami administracji architektoniczno-budowlanej, urzędem miasta lub gminy, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnych wymogów i ograniczeń obowiązujących w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Porada prawna również może być pomocna w zrozumieniu stale zmieniających się przepisów związanych z budową domu bez formalnego zezwolenia.

Jakie formalności będą wymagane, aby zbudować dom?

Przede wszystkim zgłoszenie planowanych robót budowlanych. Formalności z tym związane są znacznie uproszczone i o wiele krótsze niż w przypadku tradycyjnego procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy należy złożyć w starostwie powiatowym lub urzędzie miejskim, w przypadku miasta mającego status powiatu, w odpowiednim wydziale do spraw architektoniczno-budowlanych. Budowę domu o powierzchni 70 metrów możesz zgłosić osobiście, listownie lub za pośrednictwem elektronicznego systemu.

Do zgłoszenia dotyczącego robót budowlanych będzie wymagane od Ciebie:

  • określenie rodzaju, zakresu i metody realizacji planowanych prac wraz z ustalonym terminem rozpoczęcia,
  • dołączenie kompletnego projektu budowlanego, szkiców lub rysunków dotyczących planowanej budowy inwestycji, oświadczenia potwierdzającego prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz projekt zagospodarowania terenu lub działki wraz z technicznym opisem instalacji.

Po upływie 21 dni od złożenia zgłoszenia, pod warunkiem braku sprzeciwu ze strony starosty lub prezydenta miasta na prawach powiatu możesz rozpocząć wznoszenie domu bez konieczności uzyskania pozwolenia.

Gotowe projekty domów do 70 m² – zobacz, co wyróżnia dom parterowy i piętrowy o niewielkim metrażu

Domy w stylu tradycyjnym czy nowoczesnym do 70 metrów kwadratowych dostępne w ofercie naszej pracowni zostały zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach przyszłych mieszkańców. Bez względu na to, czy interesuje Cię dom parterowy, czy domy z poddaszem i dachem dwuspadowym, a może dom dla par, małych rodzin lub nawet dom letniskowy – jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas to, czego aktualnie szukasz!

Nasi projektanci starają się wykorzystać każdy metr kwadratowy w najbardziej funkcjonalny sposób. Dzięki temu nawet w tak niewielkich domach znajduje się miejsce na otwartą kuchnię, pokój dzienny z jadalnią, sypialnie, łazienki oraz niekiedy pomieszczenia dodatkowe, takie jak gabinet czy pralnie.

Zastosowanie nowoczesnych technologii, izolacji termicznej oraz energooszczędnych urządzeń może sprawić, że Twój wymarzony dom będzie bardziej przyjazny dla środowiska i tańszy w utrzymaniu.

Mimo ograniczeń dotyczących wielkości nasze projekty domów do 70 metrów kwadratowych pozwalają na pewną elastyczność w personalizacji. Wnętrza są dostosowane do preferencji właścicieli, od stylu wnętrzarskiego po funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń.

Projekty małych domów parterowych lub z poddaszem – czy budowa domu o niewielkim metrażu na działce to dobry pomysł?

Projekt domu o metrażu do 70 m² kwadratowych może być bardzo funkcjonalny i spełniać potrzeby wszystkich domowników, zwłaszcza jeśli został dobrze zaprojektowany. Niemniej jednak, domy do 70 metrów mogą mieć pewne wady zależne od konkretnych preferencji, potrzeb mieszkańców czy wybranej lokalizacji.

Oto kilka potencjalnych niedogodności, z którymi może wiązać się budowa domów jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m² kwadratowych:

  • Ograniczona przestrzeń, czyli mała powierzchnia, która może stanowić wyzwanie, szczególnie w przypadku dużych rodzin. Dom o niewielkim metrażu będzie wiązał się z ograniczeniem przestrzeni życiowej.
  • Brak prywatności, domy parterowe do 70 m² mogą wiązać się z ograniczoną prywatnością z uwagi na niewielką liczbę pomieszczeń.
  • Brak miejsca na rozbudowę, musisz mieć świadomość, że w przypadku zarówno domów piętrowych, jak i parterowych brak możliwości ich rozbudowy może być problemem.

Jedno jest jednak pewne. Z pewnością nie będziesz mieć trudności z wygodnym urządzeniem przestrzeni. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zaprojektowanie funkcjonalnej i ergonomicznej przestrzeni w mniejszym domu może być trudniejsze niż w większych domach. Dlatego, jeśli chcesz uniknąć braku miejsca do przechowywania lub niefunkcjonalnego układu, wybierz naszą ofertę gotowych projektów. Domy parterowe i te z dodatkową kondygnacją projektujemy, tak, aby sprostały oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

Projekty domów do 70 metrów kwadratowych dostępne w naszej ofercie kładą nacisk na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni, pozwalając przyszłym mieszkańcom na komfortowe życie w niewielkim, ale dobrze zaprojektowanym domu. . Sprawdź ofertę i przekonaj się sam!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje