Rzuty

Weronika
Rzut parter
Weronika
Rzut poddasze
Weronika
Rzut działki

Elewacje

Weronika
Elewacja przód
Weronika
Elewacja boczna
Weronika
Elewacja boczna
Weronika
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Weronika to bardzo ciekawy projekt domu z użytkowym poddaszem dla 4-6-osobowej rodziny. Parter domu to otwarta strefa dzienna. Przestronny salon połączony jest z jadalnią. Duża ilość przeszkleń zapewni doskonałe doświetlenie tej części domu. Częściowo otwarta kuchnia zapewnia kontakt z domownikami podczas przygotowywania posiłków. Całości dopełniają niewielka spiżarnia, łazienka w hallu oraz dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na gabinet lub sypialnię. Na poddaszu domu zaprojektowane zostały cztery sypialnie (jedna z własną, dużą garderobą), pralnia oraz łazienka. Dwustanowiskowy garaż, do którego wejdziemy z wiatrołapu, prowadzi do pomieszczenia gospodarczego, które ma osobne wyjście na ogród. Projekt jest dostępny z innym układem funkcjonalnym - Weronika III oraz z trzema sypialniami na poddaszu - Weronika II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki Velux. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 274 000 zł 243 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 448 000 zł 395 000 zł 380 000 zł
Elementy zewnętrzne 28 000 zł 24 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.