Rzuty

Miriam VI
Rzut parter
Miriam VI
Rzut działki

Elewacje

Miriam VI
Elewacja przód
Miriam VI
Elewacja boczna
Miriam VI
Elewacja boczna
Miriam VI
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Miriam VI jest projektem parterowego domu, który spełni oczekiwania dużej rodziny. Budynek wyróżnia klasyczna forma połączona z nowoczesnym wykończeniem. Strefa dzienna rozpoczyna się wiatrołapem, w którym wygospodarowano miejsce na szafę. Salon wraz z jadalnią i kuchnią tworzą wyjątkowo przestronną, otwartą przestrzeń, która dzięki licznym przeszkleniom jest doskonale doświetlona dziennym światłem. W strefie prywatnej zaprojektowano trzy sypialnie oraz moduł rodziców, który składa się z sypialni, garderoby i łazienki. Z hallu mamy dostęp do dużej, ogólnodostępnej łazienki, pralni oraz wc. Bezpośrednio z wiatrołapu jest wejście do pomieszczenia gospodarczego oraz garażu, w którym zmieszczą się dwa samochody. Istnieje możliwość adaptacji strychu na cele mieszkaniowe oraz wykonania schodów na poddasze. Projekt dostępny w wersji z innym układem pomieszczeń - Miriam IV oraz w wersji z mniejszą powierzchnią użytkową i trzema sypialniami - Miriam, Miriam II, Miriam III oraz Miriam V.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Na poddaszu ścianki o konstrukcji lekkiej, gipsowo-kartonowe, wypełnione wełną mineralną. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną oraz drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 406 000 zł 314 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 631 000 zł 480 000 zł 445 000 zł
Elementy zewnętrzne 43 000 zł 31 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.