Nowoczesne rozwiązania poza domem, czyli automatyczne nawadnianie ogrodu

Nowoczesne rozwiązania poza domem, czyli automatyczne nawadnianie ogrodu


Nawadnianie ogrodu to podstawa, zwłaszcza w zbliżającym się sezonie letnim. Jeśli powierzchnia zielona otaczająca Twój nowoczesny dom jest bardzo duża, pomyśl nad systemem nawadniania ogrodu, który będzie podlewał go automatycznie. Dowiedz się o tym więcej z naszego tekstu.

Automatyczny system nawadniania ogrodu nie jest rozwiązaniem tanim w instalacji, jednak w porównaniu z tradycyjnym podlewaniem (konewką, spryskiwaczem) pozwala zmniejszyć zużycie wody nawet o połowę. Jakie są inne zalety automatycznego nawadniania ogrodu?

Przed podjęciem decyzji o  założeniu systemu nawadniania ogrodu warto zastanowić się nad tym, jak dostosować go do przestrzeni otaczającej Twój dom:

Po odpowiedzeniu sobie na te pytania możesz przystąpić do założenia automatycznego nawadniania ogrodu, dzięki któremu np. otoczenie domu z projektu Pati będzie bujne i zielone.

Jak zaprojektować i zamontować system nawadniania ogrodu?

Montaż automatycznego nawadniania ogrodu dzieli się na 2 etapy – przed założeniem samego ogrodu i po zasadzeniu roślin, zasianiu trawy itd. W pierwszym etapie montuje się część podziemną, zaś w drugim nadziemną całego systemu. Rzecz jasna założenie podziemnego systemu nawadniania możliwe jest także wówczas, gdy ogród wokół domu jest już bardzo rozwinięty, jednak wiąże się to z koniecznością rozkopania i możliwego zniszczenia dużej części ogrodu.

Zakładanie instalacji służącej do nawadniania ogrodu jest dość skomplikowaną operacją i lepiej zlecić ją firmie specjalizującej się w tego typu projektach. Jeśli chcesz jednak zadbać o każdy aspekt systemu samodzielnie, pamiętaj o kilku rzeczach:

Po uwzględnieniu tych czynników wystarczy zaprogramować system nawadniania ogrodu zgodnie z zaleceniami producenta i… gotowe! Wiosna wkracza do ogrodu – jak przygotować przestrzeń? Sprawdź w naszym poradniku!

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje