Pomysły na kreatywne wykończenie powierzchni sufitu

Pomysły na kreatywne wykończenie powierzchni sufitu


Jeszcze do niedawna wykończenie sufitu było jednym z najczęściej bagatelizowanych etapów remontu. W polskim budownictwie sufit zazwyczaj malowało się na biało i wieszało pod nim żyrandol. Te czasy odchodzą w niepamięć, a „piąta ściana” coraz rzadziej świeci pustkami, za to staje się integralnym elementem wystroju.

Przedstawimy kilka pomysłów na to, jak w kreatywny sposób sprawić, aby przestrzeń nad głową domowników przestała być nudna i zamieniła się w kolejną ozdobę pomieszczenia.

Wykończenie sufitu – od czego zacząć?

Aby rozpocząć aranżację sufitu, musisz w pierwszej kolejności określić, czy będziesz na nim instalować oświetlenie. Wśród posiadaczy domów jednorodzinnych dominuje ostatnio trend odsłaniania drewnianych elementów konstrukcyjnych, takich jak więźby czy belki stropowe. Przykładem może być chociażby wizualizacja wnętrza salonu w projekcie Judyta. Takie rozwiązanie dodaje wnętrzu charakteru, a otwarta, obnażona konstrukcja dachu sprawia, że pomieszczenie jest bardziej przestronne.

Jeśli decydujesz się na wyeksponowanie więźby lub stropu, trudniej będzie dobrać oświetlenie sufitowe – dlatego też w przypadku takiego rozwiązania najczęściej trzeba korzystać z lamp stojących bądź kinkietów.

Odsłonięte belki sufitowe to nie to? Rozważ sufit podwieszany!

Jakie są inne możliwości ciekawej aranżacji sufitu, jeśli nie chcesz lub nie możesz odsłonić belek? Odpowiedzią jest sufit podwieszany! To niezwykle popularne rozwiązanie, głównie ze względu na nieograniczoną liczbę aranżacji i możliwość łatwego ukrycia krzywizn stropu.

Sufit podwieszany to najczęściej konstrukcja z płyt karton-gips, podwieszona na stelażu kilka lub kilkanaście centymetrów pod „właściwym” stropem pomieszczenia. Może on pełnić funkcję wyłącznie estetyczną lub też (przy odpowiednim wykonaniu) usprawnić dźwiękochłonność oraz izolację cieplną w pomieszczeniu. Do jego zalet należą również:

Wykończenie sufitu listwami styropianowymi – mały akcent, który wiele zmienia

Nawet jeżeli Twój projekt domu nie zakładał na początku dekoracji sufitu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zmienić. Nie musisz decydować się na tak duże kroki jak instalacja sufitu podwieszanego. Ciekawą alternatywą na szybkie i niedrogie zaaranżowanie sufitu jest zastosowanie listew styropianowych. Mają one różne kształty, więc to od Ciebie zależy, jaki charakter zyska pomieszczenie – stonujesz je dzięki klasycznym wzorom, a może unowocześnisz za pomocą listew LED punktowo podświetlających ściany od góry?

Jeśli lubisz odważne rozwiązania, możesz połączyć różne style – wymaga to oczywiście planu oraz wyczucia, ale końcowy efekt stanowczo jest tego wart. Dzięki niemu Twoje wnętrze będzie nie tylko piękne, ale i wyjątkowe.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).