Projekty domów energooszczędnych – porównanie 4 projektów

Projekty domów energooszczędnych – porównanie 4 projektów


Polacy coraz częściej decydują się na budowę domów energooszczędnych. Też o tym myślisz? Zapoznaj się z czterema innowacyjnymi projektami, może uda Ci się znaleźć coś dla siebie.

W rozmowach dotyczących budowy domów, coraz częściej pada sformułowanie „dom energooszczędny”.  Czym charakteryzuje się tego rodzaju budownictwo? Przede wszystkim pozwala na ograniczenie wydatków związanych z eksploatacją energii. Pracownia projektowa Dobre Domy w swojej bogatej ofercie posiada także niezwykle stylowe i funkcjonalne projekty domów energooszczędnych. Są to między innymi Dariusz Mały, Roksana, Nina oraz Samson. Warto przyjrzeć im się nieco bliżej.

Dariusz Mały

To bardzo elegancki, niewielki dom, którego powierzchnia użytkowa wynosi 95,6m2. Projekt zakłada wybudowanie budynku o prostej bryle, co znacznie zmniejsza koszty realizacji. Poddasze użytkowe pozwala na klasyczne i wyraźne podzielenie stref na dzienną i nocną. Na parterze znajduje się połączony z kuchnią i jadalnią przestronny salon. Ucieszą się wszyscy ci, którzy lubią gromadzić rzeczy i produkty spożywcze – przy kuchni przewidziano spiżarnię. Poddasze to trzy ustawne sypialnie z czego jedna posiada swoją własną łazienkę. Oprócz niej na piętrze znajduje się jeszcze druga, ogólnodostępna. Warto wspomnieć, że na dole, pod schodami, zaprojektowano małą toaletę. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje również garaż jednostanowiskowy. Więcej o projekcie Dariusz Mały można przeczytać na https://www.dobredomy.pl/projekt/dariuszMaly/.

Nina

4-5 osobowa rodzina przymierzająca się do budowy domu powinna rozważyć projekt Nina, który pozwala na postawienie budynku z poddaszem użytkowym. Na dole znajduje się część ogólnodostępna – została rozmieszczona wokół kominka, co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem architektonicznym. Salon, kuchnia i jadalnia zostały połączone, przez co przestrzeń parteru wydaje się być jeszcze większa. Góra to trzy sypialnie. Warto wspomnieć, że jedna z nich posiada duży taras. Znajduje się tam również ogólnodostępna, wygodna łazienka. Jednostanowiskowy garaż dodaje budynkowi funkcjonalności. Dom utrzymany jest w stylistyce raczej nowoczesnej, jego powierzchnia użytkowa to łącznie 109m2. Szczegóły na temat projektu Nina są dostępne pod adresem https://www.dobredomy.pl/projekt/nina/.

Roksana

Roksana to dom, który spodoba się wszystkim fanom nieco „bajkowej” stylistyki. Klasyczne rozwiązania architektoniczne sprawiają, że projekt jest podstawą do wybudowania uroczego, przytulnego budynku, który kojarzyć się będzie z ciepłem ogniska domowego. 110,6m2 – tyle wynosi powierzchnia użytkowa, jest to kolejna propozycja domu z poddaszem użytkowym. Zaletą strefy dziennej są niewątpliwie duże przeszklenia, które pozwalają na to, aby do jadalni i salonu wpadała duża ilość naturalnego światła, tak istotnego przy budownictwie energooszczędnym. W hallu zlokalizowana została klatka schodowa, która prowadzi na wygodne poddasze. Znaleźć tam można trzy sypialnie (jedna z nich posiada własną garderobę) oraz dużą, ogólnodostępną łazienkę, która łączy się z pralnią. Całość zostaje dopełniona przez garaż, w którym zmieści się jeden samochód. O projekcie domu Roksana przeczytać można pod adresem https://www.dobredomy.pl/projekt/roksana/.

Samson

Nowoczesność połączona z prostotą na 96,9m2. Tak w skrócie przedstawia się projekt domu z poddaszem użytkowym Samson. Interesująco zaprojektowane elewacje doskonale łączą się ze stonowaną kolorystyką budynku. Dom podzielony został na trzy strefy. Część dzienna to połączony z jadalnią, przestronny salon. Kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, jednak adaptacja pozwala na całkowite otwarcie jej na pokój dzienny. Obok niej znajduje się funkcjonalna spiżarnia. Toaletę ulokowano w miejscu pod schodami. A co na poddaszu? Trzy sypialnie, ogólnodostępna łazienka oraz garderoba. Całość będzie idealnym rozwiązaniem dla 4-osobowej rodziny. O projekcie Samson przeczytać można na stronie https://www.dobredomy.pl/projekt/samson/.

Przedstawione wyżej projekty domów energooszczędnych w przemyślany sposób łączą w sobie elegancję, klasę i nowoczesność. Są propozycją dla tych, którzy świadomie planują swoje wydatki i starają się szukać racjonalnych oszczędności.

Więcej domów energooszczędnych znajdziesz tutaj: https://www.dobredomy.pl/projekty/domy-energooszczedne/

 

 

 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje