Czy potrzebujesz więcej czasu?

 TAK / NIE
ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Marzy Ci się mały dom z poddaszem, w nowoczesnym, prostym stylu? Przyjrzyj się bliżej projektowi Samson. Klasyczna bryła domu, ciekawie zaaranżowane elewacje, stonowane kolory - wszystko to tworzy interesującą propozycję dla 4-osobowej rodziny. Dużym atutem domu są nieduże koszty budowy. Funkcjonalnie dom podzielony jest na trzy strefy. Dzienna część składa się z przestronnego salonu połączonego przestrzennie z jadalnią. Kuchnia zaprojektowana została jako osobne pomieszczenie. W ramach adaptacji można ją jednak całkowicie otworzyć na pokój dzienny. Tuż przy kuchni zaplanowana została spiżarnia. Wolne miejsce pod schodami wykorzystano na toaletę. Warto zwrócić uwagę na ciekawy układ okien w pokoju dziennym, stanowiący z jednej strony jego ozdobę, z drugiej zapewniający maksymalne doświetlenie. Część gospodarcza domu to garaż dostępny bezpośrednio z wiatrołapu i pomieszczenie gospodarcze. Poddasze skrywa trzy ustawne sypialnie, garderobę i wspólną łazienkę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marta Zaperty-Adamek
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
186 000 zł 135 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
358 000 zł 255 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
71 600 zł 51 000 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA96.9 m²
+ Powierzchnia garażu18.3 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.0 m²
Powierzchnia zabudowy106.1 m²
Kubatura netto393.9 m³
Powierzchnia dachu175.9 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.1 m
Min. wymiary działki dł.17.10 m
Min. wymiary działki szer.19.90 m
Liczba pokoi3
Liczba łazienek2
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 325 zł 2 625 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2015-12-30 14:11

Witam jaki rodzaj ogrzewania jest przewidziany dla tego projektu i czy ewentualnie byłaby szansa dostosowania instalacji pod ekogroszek. Czy dałoby się powiększyć powierzchnię garażu na parterze, a na piętrze łazienkę o pralnię, a pokój o garderobę?
Dzień dobry, W naszych projektach standardowo zakłada się ogrzewanie gazowe. Istnieje możliwość zmiany systemu ogrzewania na etapie adaptacji. Garaż można poszerzyć. Dzięki temu zabiegowi można zyskać dodatkową przestrzeń w pokoju i łazience, co pozwoli na wydzielenia garderoby i pralni. Pozdrawiam.

Dobre Domy

+

2015-12-22 20:34

Witam jaki rodzaj ogrzewania jest przewidziany dla tego projektu i czy ewentualnie byłaby szansa dostosowania instalacji pod ekogroszek. Czy dałoby się powiększyć powierzchnię garażu na parterze, a na piętrze łazienkę o pralnię, a pokój o garderobę?

Katarzyna

+

2014-04-22 07:27

Projekt domu Samson       Szczegółowy opis projektu domu Samson znajdą Państwo na naszej stronie: https://www.dobredomy.pl/projekt/samson             Link do projektu: Projekt Samson

Redaktor

+

Twój IP: 54.159.44.54
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×