Rzuty

Samson
Rzut parter
Samson
Rzut poddasze
Samson
Rzut działki

Elewacje

Samson
Elewacja przód
Samson
Elewacja boczna
Samson
Elewacja boczna
Samson
Elewacja tył

Przekroje

Samson
Przekroje

Opis

Marzy Ci się mały dom z poddaszem, w nowoczesnym, prostym stylu? Przyjrzyj się bliżej projektowi Samson. Klasyczna bryła domu, ciekawie zaaranżowane elewacje, stonowane kolory - wszystko to tworzy interesującą propozycję dla 4-osobowej rodziny. Dużym atutem domu są nieduże koszty budowy. Funkcjonalnie dom podzielony jest na trzy strefy. Dzienna część składa się z przestronnego salonu połączonego przestrzennie z jadalnią. Kuchnia zaprojektowana została jako osobne pomieszczenie. W ramach adaptacji można ją jednak całkowicie otworzyć na pokój dzienny. Tuż przy kuchni zaplanowana została spiżarnia. Wolne miejsce pod schodami wykorzystano na toaletę. Warto zwrócić uwagę na ciekawy układ okien w pokoju dziennym, stanowiący z jednej strony jego ozdobę, z drugiej zapewniający maksymalne doświetlenie. Część gospodarcza domu to garaż dostępny bezpośrednio z wiatrołapu i pomieszczenie gospodarcze. Poddasze skrywa trzy ustawne sypialnie, garderobę i wspólną łazienkę.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marta Zaperty-Adamek
Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 186 000 zł 135 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 358 000 zł 255 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.