Jakie projekty wybierają najchętniej Polacy?

Jakie projekty wybierają najchętniej Polacy?


Budowa domu zaczyna się od dobrego projektu architektonicznego. Oprócz projektów na indywidualne zamówienie, inwestorzy bardzo chętnie wybierają gotowe projekty.

Dlaczego właśnie aż tylu Polaków decyduje się na gotowe projekty? 66 proc. to niemało w porównaniu do 34 proc. osób wybierających projekty indywidualne.

Skąd bierze się taka popularność gotowych projektów domów? Przede wszystkim jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, gdyż ceny gotowych projektów zaczynają się już od około 2 tys. zł. Ponadto gotowy projekt nie oznacza wcale ograniczonego wyboru – zwłaszcza jeśli w naszej pracowni jest ich ponad 400, a każdego tygodnia pojawiają się nowe. Zakup gotowego projektu to sprawdzony przepis na dom marzeń, o czym przekonało się już wielu.

Nieograniczony wybór

Wszystko zależy nie tylko od indywidualnych potrzeb, ale także od posiadanej działki i budżetu. Bez względu na to, czy szukasz przestronnego domu dla dużej rodziny czy małego, parterowego budynku, każdy znajdzie projekt na miarę swoich marzeń. Domy z garażem na jeden lub dwa samochody, nowoczesne projekty przeznaczone dla dwóch rodzin, bliźniaki, domy z poddaszem użytkowym, a także reprezentacyjne rezydencje – wybór jest nieograniczony i przy tym nieskomplikowany.

Wśród oferty gotowych projektów w naszej Pracowni Dobre Domy dostępnych jest: 420 projektów domów z poddaszem użytkowym, 82 projekty domów parterowych, 408 projektów domów z garażem oraz 132 projekty domów o powierzchni do 120 m2. Jeśli szukasz najlepszego projektu dopasowanego idealnie do potrzeb Ciebie i Twojej rodziny – to świetnie się składa, ponieważ większość gotowych projektów ma możliwość adaptacji, czyli zmian dotyczących np. kąta nachylenia dachu czy rodzaju dachówki.

Każdy gotowy projekt domu zawiera opis najważniejszych funkcjonalności i parametrów, rzuty poszczególnych kondygnacji, elewacje oraz przekroje. Przy wszystkich projektach znajdziesz także informacje na temat powierzchni użytkowej, powierzchnia zabudowy, kubatury netto, kąta nachylenia dachu, rozmiaru domu oraz liczby pokoi i łazienek. Jednym słowem – szczegółowe „CV”, które pozwoli „od podszewki”, a właściwie od fundamentów poznać przyszły dom.

Tu budują najwięcej

Szukasz miejsca, które ma wyjątkowy klimat dla tych, którzy budują domy? W całej Polsce powstają nowe inwestycje, jednak jest kilka województw, w których buduje się szczególnie intensywnie, korzystając z gotowych projektów. Na pierwszej pozycji ex aequo znalazły się lubelskie i lubuskie (77 proc.), daje dolnośląskie – 72 proc., warmińsko-mazurskie 72,5 proc. świętokrzyskie i podkarpackie – po 70 proc., pomorskie i kujawsko-pomorskie – 69 proc.

Kiedy zacząć budowę domu?

Coraz częściej zamiast kupować mieszkanie w bloku, wybieramy własne domy. Komfortu jaki daje w pełni własna przestrzeń, zaprojektowana zgodnie z własnymi gustami, nic nie jest w stanie zastąpić. Jeśli już zostanie podjęta decyzja o budowie, rozpoczęcie jak najszybciej (tj. w ciągu trzech miesięcy) planuje ponad połowa inwestorów (50,7 proc.). Jedna trzecia zamierza przejść od słów do czynów w ciągu pół roku (33 proc.), natomiast 16,3 proc. daje sobie ponad sześć miesięcy.

Jak duże domu upodobali sobie Polacy?

Najwięcej inwestorów, bo aż 40,3 proc., decyduje się na metraż od 100 do 150 m2, na drugim miejscu są domy 150-200 m2, które wybiera 26,2 proc. osób. Bardzo duże domy, o powierzchni ponad 200 m2 mają zwolenników wśród 20,4 proc. Polaków, a dwa razy mniejsze, z metrażem do 100 m2 – 13,1 proc.

Bez względu na to, jak duży chcesz zbudować dom, pracownia Dobre Domy zawsze ma dla Ciebie gotowe projekty szyte na miarę.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje