Jak zbudować daszek nad wejściem?

Jak zbudować daszek nad wejściem?


Daszek nad wejściem stanowi zwykle element projektu architektonicznego, ale w domach starszego typu nie zawsze był on uwzględniany. Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób zbudować daszek nad drzwiami wejściowymi.

Budując daszek nad wejściem, należy trzymać się prostej zasady. Im będzie on prostszy w swojej formie, tym ładniejszy, a także łatwiejszy i tańszy w budowie. Pamiętajmy też, że kąt pochylania daszku powinien być równy temu między połaciami dachowymi. Dla zachowania spójności należy też użyć tego samego pokrycia oraz zastosować podobne elementy wykończeniowe. Dzięki temu daszek wkomponuje się w architekturę całego domu.

Jaki daszek wybrać?

Przy budowie daszka musimy odpowiednio ustalić jego wymiary. Powinien być dostatecznie obszerny, aby zadaszyć drzwi i kawałek ściany. Optymalny okaże się taki o 2 m szerokości i 1,2 m wysięgu. Dzięki temu w upalne dni stworzy przyjemny cień nad wejściem do domu.

Jeśli chcemy traktować daszek jako miejsce, które przyniesie latem ochłodę, powinniśmy zdecydować się na większy daszek o ok. 3 m szerokości i wysięgu 2 m wysięgu. Z powodzeniem zmieści się pod nim stolik oraz krzesła. Najlepiej, aby zadaszenie obejmowało także schody, co powoli uniknąć wielu problemów zimową porą.

Konstrukcja daszka

Samodzielne wykonanie daszka nie jest łatwe. Najprostszym rozwiązaniem będzie daszek płaski lub taki o niedużym kącie nachylenia np. 30 stopni. Dzięki niewielkiemu spadkowi nie zasłoni dużego fragmentu ściany i nie będzie kolidował z architekturą elewacji.

O czym pamiętać podczas budowy daszka?

Detale i ostatnie szlify daszka

Jeśli konstrukcja daszka jest solidna i stabilna, można przystąpić do prac wykończeniowych.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje