Jak zbudować daszek nad wejściem?

Jak zbudować daszek nad wejściem?


Daszek nad wejściem stanowi zwykle element projektu architektonicznego, ale w domach starszego typu nie zawsze był on uwzględniany. Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób zbudować daszek nad drzwiami wejściowymi.

Budując daszek nad wejściem, należy trzymać się prostej zasady. Im będzie on prostszy w swojej formie, tym ładniejszy, a także łatwiejszy i tańszy w budowie. Pamiętajmy też, że kąt pochylania daszku powinien być równy temu między połaciami dachowymi. Dla zachowania spójności należy też użyć tego samego pokrycia oraz zastosować podobne elementy wykończeniowe. Dzięki temu daszek wkomponuje się w architekturę całego domu.

Jaki daszek wybrać?

Przy budowie daszka musimy odpowiednio ustalić jego wymiary. Powinien być dostatecznie obszerny, aby zadaszyć drzwi i kawałek ściany. Optymalny okaże się taki o 2 m szerokości i 1,2 m wysięgu. Dzięki temu w upalne dni stworzy przyjemny cień nad wejściem do domu.

Jeśli chcemy traktować daszek jako miejsce, które przyniesie latem ochłodę, powinniśmy zdecydować się na większy daszek o ok. 3 m szerokości i wysięgu 2 m wysięgu. Z powodzeniem zmieści się pod nim stolik oraz krzesła. Najlepiej, aby zadaszenie obejmowało także schody, co powoli uniknąć wielu problemów zimową porą.

Konstrukcja daszka

Samodzielne wykonanie daszka nie jest łatwe. Najprostszym rozwiązaniem będzie daszek płaski lub taki o niedużym kącie nachylenia np. 30 stopni. Dzięki niewielkiemu spadkowi nie zasłoni dużego fragmentu ściany i nie będzie kolidował z architekturą elewacji.

O czym pamiętać podczas budowy daszka?

Detale i ostatnie szlify daszka

Jeśli konstrukcja daszka jest solidna i stabilna, można przystąpić do prac wykończeniowych.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).