ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
POMOC FACHOWCA
Sprawdź

Projekty domów do zabudowy bliźniaczej

Domy do zabudowy bliźniaczej w wykonaniu naszych architektów przyciągają ciekawym wyglądem , w którym można odnaleźć piękno nowoczesnej architektury, połączonej z dobrze zaprojektowanym układem funkcjonalnym, zapewniającym ich mieszkańcom - komfort i niepowtarzalny klimat. Projekty domów do zabudowy bliźniaczej są estetyczne i optymalnie wykorzystują swoje architektoniczne walory. Idealnie stanowić mogą prywatny azyl, w którym każdy członek rodziny będzie czuł się komfortowo. Charakterystyczne detale, w postaci wykuszy, ciekawych tarasów - sprawiają, że domy te przykuwają uwagę przechodniów, zaskakując wyszukanymi rozwiązaniami, które nawet w tradycyjne koncepcje domów z tej kategorii wprowadzają powiew nowoczesności. To projekty domów, które stanowić będą bezpieczną przystań łączącą różne pokolenia i wyróżniającą się niesamowitą energią, którą emanują budynki zamieszkałe przez duże rodziny. Domy z kategorii domów bliźniaczych spodobają się Inwestorom, którzy cenią sobie zgrabne połączenie nowoczesności i dobrej tradycji.

więcej

Dom w zabudowie bliźniaczej

Inwestorzy coraz częściej decydują się na wybór domu w zabudowie bliźniaczej. W odpowiedzi na Państwa potrzeby, przygotowaliśmy bogatą ofertę projektów, które można w takim sposób wykorzystać. W ofercie znajdują się projekty standardowe, energooszczędne, jak również na wąską działkę – zadowolą więc nawet najbardziej wymagających klientów.

Cechy:

 • Jedna ze ścian zewnętrznych budynku przylega do drugiego budynku – w ten sposób domy mają część wspólną.
 • Połowy budynku często (ale nie zawsze) są swoim lustrzanym odbiciem.
 • Budynki, ze względu na przeznaczenie dla sporej liczby osób, mają zazwyczaj dużą powierzchnie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybudować mniejszego, parterowego bliźniaka.

Plusy:

 • Możliwość wykorzystania wąskiej działki – przy odpowiednio przygotowanym, profesjonalnym projekcie, budowa bliźniaka na ograniczonym gruncie nie stanowi problemu.
 • Oszczędność na materiałach budowlanych, związana z występowaniem elementów wspólnych budynku.
 • Wspólna ściana powoduje obniżenie trwałych kosztów ogrzewania domu, rozwiązanie takie jest więc opcją ułatwiającą oszczędności.
 • Wzrost poczucia bezpieczeństwa – podczas wakacji lub urlopu, nikt tak dobrze nie przypilnuje dobytku, jak mieszkający za ścianą zaufany sąsiad.

Idealne dla:

 • Właścicieli wąskich działek budowlanych – dom w zabudowie bliźniaczek bardzo dobrze prezentuje się na niewielkich gruntach.
 • Osób, które chcą wynająć część domu – można zbudować większy budynek, którego część będzie odseparowana z myślą o przyszłym zysku – połowę bliźniaka można wynająć.
 • Rodzin, które potrzebują rozszerzonej wersji domu wielopokoleniowego – dla tych, które chcą zamieszkać z rodzicami lub rodziną dorosłego rodzeństwa będzie to rozwiązanie idealne.
 • Bliskich znajomych – osób, które znają się od lat i lubią swoje towarzystwo. To idealna opcja dla tych, którzy nie chcą, żeby ich dzieci wychowywały się w samotności, ale żeby od najmłodszych lat żyły w otoczeniu przyjaciół.

Koszty budowy:

Jak w przypadku każdej budowy, należy pamiętać, że koszt jest uzależniony od tego, czy wybór projektu domu padnie na wersję energooszczędną czy standardową. Domy energooszczędne to większy wydatek początkowy, który jednak zwraca się z czasem. Dom w zabudowie bliźniaczej często wydaje się dużo większą inwestycją, ale gdy podzielimy wydatki na dwie rodziny może okazać się, że to właśnie najbardziej opłacalna opcja dla osób z ograniczonym budżetem. Oczywiście wszystko jest związane z materiałami, które wybiorą Państwo już na etapie wykończenia, jak również kosztem drzwi i okien.

mniej

SORTUJ WEDŁUG:   NAZWY  |  POWIERZCHNI UŻYTKOWEJ

1 2 ... 9 10 11 Następne
Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×