ZAMÓW KATALOG
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ
WYŚLIJ PROJEKT MAILEM
POBIERZ PREZENTACJĘ PROJEKTU PDF
DODAJ DO SCHOWKA
ZOBACZ PROJEKT NA JEDNEJ STRONIE

Agaton

NAZWA PROJEKTU
86.50 m²
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA
231 000 zł
Koszt budowy domu systemem gospodarczym do stanu wykończonego

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Niewielki i przytulny projekt domu Agaton jest idealnym rozwiązaniem dla 3-4-osobowej rodziny, zainteresowanej budową domu funkcjonalnego i ekonomicznego. Agaton to dom parterowy, niepodpiwniczony. Na parterze znajdują się pokój dzienny połączony z jadalnią, częściowo zamknięta kuchnia ze spiżarnią, dwie sypialnie, łazienka, pom. gospodarcze z kotłem grzewczym oraz garaż. W strefie wejściowej znajdują się schody na przestronny strych. Na poddaszu, w ramach adaptacji, można wygospodarować dwa pokoje z łazienką. Istnieje wersja projektu z mniejszym kątem nachylenia dachu - Agaton II.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Małgorzata Dracz
 • Marcin Abramowicz
KREDYT NA BUDOWĘ DOMU - PROMOCJA

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
195 000 zł 131 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
364 000 zł 231 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
72 800 zł 46 200 zł tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA86.5 m²
+ Powierzchnia garażu19.1 m²
+ Strych50.9 m²
Powierzchnia zabudowy160.0 m²
Kubatura netto524.9 m³
Powierzchnia dachu231.6 m²
Kąt nachylenia dachu30°
Wysokość budynku7.1 m
Min. wymiary działki dł.20.26 m
Min. wymiary działki szer.21.46 m
Liczba pokoi2
Liczba łazienek1
Garaż1

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-04-09 14:43

Witam, czy jest mozliwosc zrobienia podpiwniczenia pod polowa domu i przeniesienia kotlowni do piwnicy oraz schodow na miejsce pom. Gospodarczego tak zeby klatka schodowa byla zaraz na lewo od glownego wejscia?
Witam Zmianę taką można nanieść na projekt na etapie jego adaptacji.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-04-07 14:47

Witam, czy jest mozliwosc zrobienia podpiwniczenia pod polowa domu i przeniesienia kotlowni do piwnicy oraz schodow na miejsce pom. Gospodarczego tak zeby klatka schodowa byla zaraz na lewo od glownego wejscia?

Piotr

+

2016-11-15 11:10

Udało mi się odnaleźć krążące zdjęcia AGATONa w internecie. Gdyby ktoś był nim równie zainteresowany jak Ja. Gdy w końcu zaczniemy budowę domu będę wstawiać wszystkie zdjęcia, tak jak jest na innych forach  :) Już niedługo zamówimy ten projekt bo jest on dla Nas idealny. Czy pracownia ma do dyspozycji rysunki poglądowe oraz bezpłatny kosztorys, tak jak w przypadku domu AGIS? Proszę o przesłanie na kpboruch@gmail.com Pozdrawiam
Witam Zestaw materiałów prześlemy dzisiaj na podany adres mailowy.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-11-15 10:54

Udało mi się odnaleźć krążące zdjęcia AGATONa w internecie. Gdyby ktoś był nim równie zainteresowany jak Ja. Gdy w końcu zaczniemy budowę domu będę wstawiać wszystkie zdjęcia, tak jak jest na innych forach  :) Już niedługo zamówimy ten projekt bo jest on dla Nas idealny. Czy pracownia ma do dyspozycji rysunki poglądowe oraz bezpłatny kosztorys, tak jak w przypadku domu AGIS? Proszę o przesłanie na kpboruch@gmail.com Pozdrawiam

Karola

+

2016-09-08 13:46

Czy pracownia posiada chociaż jedno zdjęcie z realizacji projektu? Bardzo bym prosiła o przesłanie na adres k.bankiewicz@wp.pl Pozdrawiam
Witam, Niestety nie posiadamy zdjęć z realizacji projektu. Pozdrawiam

Dobre Domy

+

IP: 178.63.168.238
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×