ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Projekt domu Neptun idealnie pasuje na działkę z wjazdem od południa i zainteresuje inwestorów planujących budowę domu z użytkowym poddaszem. Projekt Neptun zaprojektowano z myślą o 4-5-osobowej rodzinie. Na parterze ulokowano część dzienną, gospodarczą oraz sypialnię rodziców z osobistą łazienką i wyjściem do ogrodu. Na poddaszu znajduje się część nocna z 3 sypialniami i przestronną łazienką.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop mieszany.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

 • Justyna Greszta-Abramowicz
 • Marcin Abramowicz

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
240 000 zł 184 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
396 000 zł 296 000 zł 278 000 zł
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
21 000 zł 15 000 zł tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
79 200 zł 59 200 zł 55 600 zł

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA139.8 m²
+ Powierzchnia garażu18.6 m²
+ Pomieszczenie gospodarcze5.4 m²
Powierzchnia zabudowy133.8 m²
Kubatura netto474.1 m³
Powierzchnia dachu249.5 m²
Kąt nachylenia dachu42°
Wysokość budynku8.0 m
Min. wymiary działki dł.20.28 m
Min. wymiary działki szer.22.68 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek3
Garaż1
ZAMÓW PROJEKT    2 585 zł 2 835 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2012-04-03 18:36

około 520 tys za taki dom? to chyba w technologi rakietowej budowany albo fachowcy specjaliści od wyciagania kasy lub Pan się lubi przechwalac ..... Witam,   Ściany zewnętrzne: pustak U220 + 20 cm styropianu + tynk silikonowy Dach: więźba z krokwiami 20x8, odeskowana, opapowana, ocieplenie wełna 20 cm + 5 cm, dachówka ceramiczna Koszt wykończonego domu (tylko dom, bez uzbrojenia działki i prac otaczających) ok. 530 tys. Obecny kosztorys na stronie DobreDomy jest obniżony w stosunku do poprzednio zamieszczanego. Uważam, że poprzedni jest bliższy prawdy. Instalacje to niebagatelny koszt.   Pozdrawiam, Piotr

krzysiek

+

2011-12-13 19:27

piękny DOM!

Gość

+

2011-04-13 22:37

około 520 tys za taki dom? to chyba w technologi rakietowej budowany albo fachowcy specjaliści od wyciagania kasy lub Pan się lubi przechwalac ..... Witam,   Ściany zewnętrzne: pustak U220 + 20 cm styropianu + tynk silikonowy Dach: więźba z krokwiami 20x8, odeskowana, opapowana, ocieplenie wełna 20 cm + 5 cm, dachówka ceramiczna Koszt wykończonego domu (tylko dom, bez uzbrojenia działki i prac otaczających) ok. 530 tys. Obecny kosztorys na stronie DobreDomy jest obniżony w stosunku do poprzednio zamieszczanego. Uważam, że poprzedni jest bliższy prawdy. Instalacje to niebagatelny koszt.   Pozdrawiam, Piotr

zizi

+

2011-04-06 12:34

Polecam neptun2010.mojabudowa.pl  
Witam, Zachęcam do umieszczenia zdjęć z realizacji projektu Neptun na naszym forum oraz do wzięcia udziału w naszym konkursie fotograficznym. Pozdrawiam

Aneta

+

2011-04-06 11:24

Piotr podaj proszę jakieś namiary do siebie, zastanawiamy się nad budową Neptuna i chcielibyśmy troszkę Cię podpytać, ewentualnie odezwij się proszę do mnie na e-maila: marcinspioch@poczta.onet.pl   Dzięki, pozdrawiam Marcin  
Polecam neptun2010.mojabudowa.pl

Gość

+

Twój IP: 34.228.185.211
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×