ZAMÓW KATALOG
E-BOOK
71 352 04 40
BEZPŁATNE KONSULTACJE
FACEBOOK
DOŁĄCZ DO NAS
POMOC FACHOWCA
Sprawdź
NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ

CHARAKTERYSTYKA

Opis

Kasjusz II to projekt domu jednorodzinnego o prostej bryle, przekrytej dwuspadowym dachem, co umożliwia szybką i tanią jego budowę oraz powoduje, że będzie on ekonomiczny w trakcie eksploatacji. Na poddaszu, dzięki zastosowaniu dwuspadowego dachu, ograniczono ilość skosów, co pozwoliło na zlokalizowanie tam trzech komfortowych, bardzo ustawnych sypialni, z czego jedna posiada wyjście na duży taras nad garażem. Dopełnieniem części nocnej jest ogólnodostępna łazienka. Cześć dzienną w całości zlokalizowano na parterze. Przestronny salon z kominkiem, wraz z jadalnią tworzy jedną otwartą przestrzeń, doświetloną za pomocą licznych przeszkleń od strony ogrodowej. Oddzieloną kuchnię można w ramach adaptacji całkowicie otworzyć na salon. Na funkcjonalność domu ogromny wpływ ma również wygodna garderoba zlokalizowana tuż przy wiatrołapie, małe wc, przejściowa kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż wbudowany w bryłę budynku. Zaletą domu jest lokalizacja dodatkowego pokoju w strefie wejściowej budynku, co daje możliwość swobodnego doprojektowania do niego wejścia z zewnątrz i wykorzystania go jako gabinet. Osoby lubiące wypoczynek na świeżym powietrzu, ceniące kontakt z naturą, powinny być zadowolone z wyboru właśnie tego domu, gdyż zaplanowano w nim częściowo zadaszony taras naziemny, na który można miło spędzić czas bez względu na pogodę. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Kasjusz.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

 • Marcin Abramowicz
 • Marta Zaperty-Adamek

KOSZTORYS

CENY UŚREDNIONE
kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.
CENY PRZY
BUDOWIE METODĄ
GOSPODARCZĄ
kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.
WERSJA EKONOMICZNA
kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).
Stan surowy
zamknięty
stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Stan wykończony
Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Elementy zewnętrzne
elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
Instalacje
instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny
tymczasowy
brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają
szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji
przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.

Parametry

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA109.0 m²
+ Powierzchnia garażu21.5 m²
Powierzchnia zabudowy131.6 m²
Kubatura netto389.9 m³
Powierzchnia dachu154.9 m²
Kąt nachylenia dachu45°
Wysokość budynku8.7 m
Min. wymiary działki dł.17.50 m
Min. wymiary działki szer.21.50 m
Liczba pokoi4
Liczba łazienek2
Garaż2
ZAMÓW PROJEKT    2 430 zł 2 730 zł* * promocja dotyczy klientów indywidualnych

Dlaczego warto u nas zamówić projekt?

Do każdego projektu otrzymasz:

 • zestawienie materiałów do stanu surowego
 • zestawienie powierzchni ścian
 • bezpłatną zgodę na zmiany w dokumentacji
 • pakiet energetyczny
 • obrys budynku w skali 1:500 w formacie pdf lub dwg
 • zbiór poradników od producentów materiałów budowlanych
 • teczkę na dokumentację projektową

oraz w zależności od projektu:

 • projekt prefabrykowanej więźby dachowej
 • plan wentylacji mechanicznej

Bezpłatne konsultacje z architektem:

Wszystkie projekty na stronie są wykonane przez architektów z Pracowni Dobre Domy. Możesz bezpośrednio skontaktować się z autorem projektu: email: info@dobredomy.pl / tel. 71 352 04 40

Gwarancja satysfakcji

Jeśli zakupiony projekt nie spełni Twoich oczekiwań, masz 14 dni na jego zwrot i otrzymanie pieniędzy z powrotem lub 90 dni na wymianę na inny projekt.

Najszybsza realizacja zamówienia

Zamówiony projekt wysyłamy w ciągu 24h!*
*nie dotyczy projektów w fazie koncepcji

Bezpłatna wysyłka

Komentarze z forum

2017-04-12 10:04

Witam, proszę o podanie wysokości ścianki kolankowej w tym projekcie
Witam Ścianka kolankowa wysoka jest na 72cm.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2017-04-11 16:57

Witam, proszę o podanie wysokości ścianki kolankowej w tym projekcie

Paweł

+

2016-03-14 14:24

Proszę o rysunki szczegółowe, jonatan08@tlen.pl
Witam Projekt Kasjusz II aktualnie jest koncepcją. Oznacza to, że czas oczekiwania na dokumentację do niego wynosi około 6 tygodni od momentu złożenia zamówienia na projekt. Dopiero po opracowaniu dokumentacji będziemy mogli udostępnić dla projektu szczegółowe rysunki.  Aktualnie poglądowo możemy Pani przesłać szczegółowe rysunki dla projektu Kasjusz - wersja bez garażu.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

2016-03-14 13:43

Proszę o rysunki szczegółowe, jonatan08@tlen.pl

Justyna

+

2016-01-08 12:32

witam, jestem bardzo poważnie zainteresowany tym projektem czy mógłbym otrzymać bardziej szczegółowe rysunki.czy można podnieść sufit na parterze na ok. 285-300cm. oraz czy jest możliwość zaadaptowania tego projektu w zabudowie bliźniaczej od strony garażu.
Witam Proszę o kontakt mailowy na adres info@dobredomy.pl - zwrotnie prześlemy rysunki oraz udzielimy odpowiedzi na temat możliwych zmian w projekcie.   Pozdrawiam

Dobre Domy

+

Twój IP: 34.204.0.181
Komentarz:
Podpis:

Zobacz wszystkie komentarze

Twoja przeglądarka nie spełnia minimalnych wymagań naszego nowego serwisu!

Uaktualnij przęglądarkę aby wyświetlić naszą stronę poprawnie. Aktualizacja

×