Rzuty

Kasjusz II
Rzut parter
Kasjusz II
Rzut poddasze
Kasjusz II
Rzut działki

Elewacje

Kasjusz II
Elewacja przód
Kasjusz II
Elewacja boczna
Kasjusz II
Elewacja boczna
Kasjusz II
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Kasjusz II to projekt domu jednorodzinnego o prostej bryle, przekrytej dwuspadowym dachem, co umożliwia szybką i tanią jego budowę oraz powoduje, że będzie on ekonomiczny w trakcie eksploatacji. Na poddaszu, dzięki zastosowaniu dwuspadowego dachu, ograniczono ilość skosów, co pozwoliło na zlokalizowanie tam trzech komfortowych, bardzo ustawnych sypialni, z czego jedna posiada wyjście na duży taras nad garażem. Dopełnieniem części nocnej jest ogólnodostępna łazienka. Cześć dzienną w całości zlokalizowano na parterze. Przestronny salon z kominkiem, wraz z jadalnią tworzy jedną otwartą przestrzeń, doświetloną za pomocą licznych przeszkleń od strony ogrodowej. Oddzieloną kuchnię można w ramach adaptacji całkowicie otworzyć na salon. Na funkcjonalność domu ogromny wpływ ma również wygodna garderoba zlokalizowana tuż przy wiatrołapie, małe wc, przejściowa kotłownia oraz jednostanowiskowy garaż wbudowany w bryłę budynku. Zaletą domu jest lokalizacja dodatkowego pokoju w strefie wejściowej budynku, co daje możliwość swobodnego doprojektowania do niego wejścia z zewnątrz i wykorzystania go jako gabinet. Osoby lubiące wypoczynek na świeżym powietrzu, ceniące kontakt z naturą, powinny być zadowolone z wyboru właśnie tego domu, gdyż zaplanowano w nim częściowo zadaszony taras naziemny, na który można miło spędzić czas bez względu na pogodę. Projekt dostępny w wersji bez garażu - Kasjusz.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.