Rzuty

Inka I
Rzut parter
Inka I
Rzut poddasze
Inka I
Rzut działki

Elewacje

Inka I
Elewacja przód
Inka I
Elewacja boczna
Inka I
Elewacja boczna
Inka I
Elewacja tył

Przekroje

Inka I
Przekroje

Opis

Przytulny projekt Inka I z dachem dwuspadowym, z pewnością zainteresuje inwestorów skoncentrowanych na budowie domu o ciekawej, tradycyjnej bryle. Projekt domu Inka charakteryzuje się długim frontem i jest idealnym domem na szeroką działkę z południowym doświetleniem z boku budynku. Dom spełni potrzeby rodziny z dwójką, a nawet trójką dzieci. Powierzchnie pomieszczeń są optymalne, nie bazują na minimalnych wymiarach, dają przez to poczucie komfortu. Strefa dzienna na parterze nie jest ani do końca otwarta, ani do końca zamknięta. Szeroki prześwit wejścia do pokoju dziennego i do kuchni doświetla hall, dzięki czemu nie staje się on długim, ciemnym korytarzem. Istnieje możliwość zamknięcia drzwiami zarówno kuchni, jak i pokoju dziennego. Wejścia do strefy prywatnej i gospodarczej znajdują się we wnęce tak, aby nie rzucały się w oczy. Pomieszczenie gospodarcze jest śluzą do kotłowni. Takie rozwiązanie zapobiega wnoszeniu brudu do części mieszkalnej, ułatwia utrzymanie czystości. Kotłownia podzielona jest na dwie strefy. W jednej znajduje się piec, a w drugiej skład opału z bezpośrednim dostępem z zewnątrz. Forma klatki schodowej pozwala na zagospodarowanie przestrzeni „pod” na schowek lub podpiwniczenie budynku. Góra to bardzo czytelny podział na trzy sypialnie, ogólną garderobę i łazienkę z pomieszczeniem gospodarczym. Pomieszczenie za łazienką może zostać wykorzystane jako pralnia z prasowalnią i suszarnią.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Iwona Flak

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 268 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 473 000 zł tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.