Rzuty

Helike II
Rzut parter
Helike II
Rzut poddasze
Helike II
Rzut działki

Elewacje

Helike II
Elewacja przód
Helike II
Elewacja boczna
Helike II
Elewacja boczna
Helike II
Elewacja tył

Przekroje

Helike II
Przekroje

Opis

Helike II to projekt o tradycyjnej bryle z dachem dwuspadowym, który ucieszy inwestorów posiadających działkę z wejściem od południa. Projekt domu Helike II z poddaszem użytkowym sprosta oczekiwaniom 4-5-osobowej rodziny. Na parterze znajduje się część gospodarcza (garderoba, pom. gospodarcze), część ogólna z kuchnią, jadalnią i obszernym pokojem dziennym oraz gabinet z osobnym wejściem z zewnątrz. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie z ogólnodostępną łazienką oraz strych, który można zaadaptować na pokój. W ramach adaptacji można wydzielić zamkniętą kuchnię. Projekt dostępny w wersji z garażem dwustanowiskowym - Helike III oraz w wersji bez garażu - Helike I.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty 253 000 zł 177 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony 390 000 zł 263 000 zł tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.