Porównanie projektów

Projekt domu Karol IV

Specyfikacja domu

Powierzchnia użytkowa
124,80 m2
+ powierzchnia garażu
33,70 m2
+ powierzchnia pom. gosp.
4,30 m2
+ powierzchnia strychu
52,40 m2
Powierzchnia zabudowy
230,50 m2
Kubatura netto
783,70 m3
Powierzchnia dachu
324,00 m2
Kąt nachylenia dachu
30°
Wysokość budynku
7,20 m
Min. wymiary działki dł.
28,72 m
Min. wymiary działki szer.
19,72 m
Liczba pokoi
3
Liczba łazienek
3
Garaż
2

Parter

Karol IV
Rzut parter

Karol IV

Elewacje

Karol IV
Elewacja przód
Karol IV
Elewacja boczna
Karol IV
Elewacja boczna
Karol IV
Elewacja tył

Rzut działki

Karol IV
Przekrój

Opis

Karol IV to piękny dom parterowy z możliwością adaptacji strychu na cele mieszkaniowe. Długi podcień, prowadzący do drzwi wejściowych, zapewni schronienie przed deszczem i śniegiem. Wiatrołap ma przewidziane miejsce na dużą, zabudowaną szafę. Bezpośrednio z tego pomieszczenia jest przejście do dwustanowiskowego garażu, a następnie do kotłowni. Warto zwrócić uwagę, że z kotłowni jest bezpośrednie wyjście na zewnątrz. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu miłośnikom praco w ogrodzie. Strefa dzienna to połączony salon z jadalnią oraz częściowo zamknięta kuchnia, uzupełniona o spiżarnię. W hallu prowadzącym do części nocnej domu zaprojektowano toaletę oraz łazienkę. Przyszli mieszkańcy będą mieć do swojej dyspozycji dwa ustawne pokoje oraz moduł dla Rodziców z prywatną łazienką i garderobą. Na nieużytkowym strychu można wydzielić w ramach adaptacji dwa dodatkowe pokoje. Ważnym atutem tego domu jest wysoki sufit w salonie. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym, z poddaszem do adaptacji lub bez poddasza - Karol, Karol II, Karol III, Karol V, Karol VI, Karol VII i Karol VIII oraz w wersji z dachem dwuspadowym, o różnych aranżacjach - Karolina I, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI, Karolina VII i Karolina VIII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami stropu monolitycznego.

Instalacje

Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie gazowe z grzejnikami. Opcjonalnie można dokupić projekt wentylacji mechanicznej oraz projekt ogrzewania podłogowego za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa CREATON.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje