Okno PAVA – stworzone dla energii

Okno PAVA – stworzone dla energii


W temacie okien PVC powiedziano już wszystko? Zdecydowanie nie! OKNOPLAST przedstawia nowość – model PAVA, połączenie nowoczesnej technologii, designu i wysokiej energooszczędności. W kontekście rosnących kosztów prądu i ogrzewania, okno o wysokiej izolacyjności to zysk na cieple i na wydatkach.

Okna są jednym z głównych elementów, odpowiedzialnych za utrzymywanie optymalnej temperatury w domu. I jest to już wiedza powszechna, bo właśnie na okna jako element budynku, który ma największe znaczenie dla utrzymania ciepła w mieszkaniu wskazało 74% Polaków, jak informują wyniki najnowszego badania OKNOPLAST „Ciepło w domu”*.

Przez źle dobrane, nieszczelne okna można stracić nawet 20-30 proc. ciepła. Dlatego tak ważne są odpowiednie parametry techniczne okna, a przede wszystkim współczynnik przenikalności cieplnej okna – Uw. Im niższy, tym „cieplejsze” okno. Na wagę tego wskazała niemal ¼ uczestników wspomnianego badania, dlatego ucieszy ich fakt, że nowe okno PAVA cechuje bardzo niski współczynnik Uw na poziomie zaledwie 0,73 W/m²K**.

System PAVAto nasza odpowiedź na hasło „energia”, czyli zapotrzebowanie utrzymania ciepła w pomieszczeniu. To istotne nie tylko sezonowo, gdy jesienią i zimą, chcemy mieć ciepło w domach, lecz i ekonomicznie. Przy aktualnych zwyżkach cen energii stolarka okienna o wysokich parametrach termoizolacyjnych liczy się coraz bardziej. Tak dla konsumentów, jak i pracowni projektowych, nie tylko w Polsce, lecz i zagranicą, szczególnie w rejonach, gdzie w dużej części roku panują niskie temperatury.

– mówi Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w GRUPIE OKNOPLAST. 

Stworzone dla energii

Nowy produkt OKNOPLAST otrzymał nazwę PAVA, co oznacza „energię”. Zgodnie ze swoją nazwą PAVA sprzyja utrzymaniu energii cieplnej we wnętrzu, jednak nie tylko – PAVA służy również dobrej energii mieszkańców domu. Dzieje się to za sprawą wysokiej izolacyjności akustycznej właściwej – Rw na poziomie 36 (-2,-6) dB***, a także dzięki większej ilości światła, jakie wpada do pomieszczeń za sprawą obniżonego profilu skrzydła okna. Ten zabieg zapewni nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu****. Dobra energia buduje dobre samopoczucie, a te wspiera także zachwycająca estetyka okien PAVA. Geometryczna, autorska linia profilu okna idealnie pasuje tak do minimalistycznej, współczesnej architektury, jak i starszej, a sam ostateczny kolor okna można dobrać spośród wielu oklein – klasycznych, drewnopodobnych, matowych i metalicznych. Doskonałe parametry termoizolacyjne, ponadczasowy design i najwyższa jakość wykonania okien PAVA sprawiają, że to produkt na lata, w który warto zainwestować już dziś.

* Badanie „Ciepło w domu” zostało przeprowadzone w październiku 2022 roku z reprezentatywną próbą 1023 Polaków powyżej 18 roku życia, zgodnie z rozkładem płci, wieku i klasy wielkości miejscowości przez agencję badawczą SW Research.
** Dla okna referencyjnego z szybą o 4/18/4/18/4 Uw=0,5 W/(m2K) z ramką ciepłą psi = 0,03.
*** Dla okna referencyjnego z szybą 4/18/3/16/3**** wartość zysku światła w stosunku do okien HST85.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).