RODZAJE RYNIEN DACHOWYCH

RODZAJE RYNIEN DACHOWYCH


Rynny pełnią bardzo ważną funkcję. Usuwają wodę z opadów atmosferycznych i chronią ściany domu przed wilgocią. Sprawdź, jakie są rodzaje rynien dachowych. Wybierz rozwiązanie pasujące do Twojego domu.

Jak działa rynna?

System odprowadzania opadów atmosferycznych z dachu składa się z dwóch podstawowych elementów. Rynny poziome zbierają wodę, która spływa z połaci dachu, a pionowe rury spustowe odprowadzają ją do kanałów ściekowych. Bardzo ważny jest ich kształt i materiał, z które są wykonane. Przekrój rynny ma wpływ na jej przepustowość. Z kolei od użytego materiału zależy trwałość rynny i sposób jej konserwacji.

Kształt

Wyróżniamy następujące rodzaje rynien:

Materiał

Rynny wykonywane są z kilku podstawowych materiałów.

Jak dobrać odpowiednie rynny?

Wybierając rynny, weź pod uwagę powierzchnię dachu. Rynny poziome muszą mieć odpowiedni spadek, dzięki któremu woda zostanie odprowadzona za pomocą siły grawitacji do pionowych rur spustowych. Postaraj się również dopasować kolor rynny do elewacji. Pamiętaj, że rynny miedziane i cynkowo-tytanowe z biegiem czasu zmieniają swoją barwę. Najlepiej jeśli system odprowadzania wody stanowi część projektu domu. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie elementy do siebie pasują, a ich instalacja będzie względnie prosta i bezproblemowa.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).