RODZAJE RYNIEN DACHOWYCH

RODZAJE RYNIEN DACHOWYCH


Rynny pełnią bardzo ważną funkcję. Usuwają wodę z opadów atmosferycznych i chronią ściany domu przed wilgocią. Sprawdź, jakie są rodzaje rynien dachowych. Wybierz rozwiązanie pasujące do Twojego domu.

Jak działa rynna?

System odprowadzania opadów atmosferycznych z dachu składa się z dwóch podstawowych elementów. Rynny poziome zbierają wodę, która spływa z połaci dachu, a pionowe rury spustowe odprowadzają ją do kanałów ściekowych. Bardzo ważny jest ich kształt i materiał, z które są wykonane. Przekrój rynny ma wpływ na jej przepustowość. Z kolei od użytego materiału zależy trwałość rynny i sposób jej konserwacji.

Kształt

Wyróżniamy następujące rodzaje rynien:

Materiał

Rynny wykonywane są z kilku podstawowych materiałów.

Jak dobrać odpowiednie rynny?

Wybierając rynny, weź pod uwagę powierzchnię dachu. Rynny poziome muszą mieć odpowiedni spadek, dzięki któremu woda zostanie odprowadzona za pomocą siły grawitacji do pionowych rur spustowych. Postaraj się również dopasować kolor rynny do elewacji. Pamiętaj, że rynny miedziane i cynkowo-tytanowe z biegiem czasu zmieniają swoją barwę. Najlepiej jeśli system odprowadzania wody stanowi część projektu domu. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie elementy do siebie pasują, a ich instalacja będzie względnie prosta i bezproblemowa.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje