Pomysły na wykorzystanie pustej przestrzeni nad salonem

Pomysły na wykorzystanie pustej przestrzeni nad salonem


O tym, że projekty domów mogą być naprawdę różnorodne, wiedzą wszyscy. Trudno z tym nawet dyskutować, gdy widzi się propozycje domów parterowych, piętrowych, z dachem dwuspadowym lub z dachem płaskim. Ale to wszystko widać jedynie od zewnątrz. A co z wnętrzem? Tutaj także można zaobserwować kilka ciekawych rozwiązań architektonicznych. Jednym z nich jest wysoki sufit nad salonem. Czy ta z pozoru pusta przestrzeń da się zaaranżować? Sprawdź!

W dzisiejszych czasach, gdy większość czasu spędzamy w zamkniętych biurach, dużą wagę przywiązujemy do przestrzeni, otwartej przestrzeni. To widać w projektach domów, które w znacznej części proponują otwarte strefy dzienne i duże przeszklenia, dzięki czemu zyskujemy naprawdę przestronne aranżacje domu. Okazuje się, że ten efekt można jeszcze potęgować – np. wysokim sufitem. Zobacz, jak można wykorzystać tak uzyskaną przestrzeń!

Antresola – połączenie między poziomami

Zaplanowanie wysokiego sufitu w projekcie domu sprawia, że masz szanse zdecydować się także na projekt domu z antresolą. To ciekawe rozwiązanie architektoniczne.

Możesz wykorzystać ją do stworzenia:

Nie tracisz w ten sposób żadnego pomieszczenia, ale jednocześnie tworzysz przestrzeń, w której w spokoju możesz oddać się pracy bądź relaksowi. Jeśli zadbasz o odpowiedni wystrój (spójny np. z salonem), wnętrze domu będzie bardziej funkcjonalne.

Jeśli antresola jest mała, możesz zrobić z niej jedynie przejście do strefy nocnej lub punkt widokowy na parter domu.

Zobacz projekty domów z antresolą:

Otwarta klatka schodowa w domu z wysokim sufitem

Klatka schodowa kojarzy nam się najczęściej ze schodami jednobiegowymi (bez spocznika) lub dwubiegowymi zwykłymi (z jednym spocznikiem). Bardzo często są też one ukryte, żeby nie rzucać się w oczy.

Zobacz: Schody w projekcie domu – jak zrobić to dobrze?

Wysoki sufit daje jednak okazję do uczynienia ze schodów pięknej dekoracji! I tutaj możesz poszaleć z budową także schodów łamanych czy nawet kręconych. Schody są bowiem ciekawym elementem konstrukcji, który można wkomponować w aranż. W ten sposób oszczędzasz też miejsce użytkowe w domu.

Zobacz projekty domów ze schodami w otwartej klatce schodowej:

Wysokie pomieszczenie z podwieszanym sufitem

Wysokie przestrzenie zapewniają funkcjonalne proporcje we wnętrzu. Nie przytłaczają go, a wręcz przeciwnie – otwierają. Eksponujesz w ten sposób także więźbę dachową. Jeśli jednak nie chcesz mieć wysokiego sufitu nad całym pomieszczeniem, możesz zdecydować się na podwieszany sufit, dzięki któremu możesz dowolnie zaplanować różnicę poziomów.

Przykład takiej aranżacji znajdziesz np. w projekcie domu Arystoteles. W części salonowej, przy dużych przeszkleniach architekt zostawił wysoki sufit. Natomiast w części jadalnej jest on znacznie obniżony. Tworzy to nieco trójwymiarowy efekt.

Przy wysokich sufitach możesz także pokusić się o zawieszenie kilku dużych lamp lub żyrandoli. Nada to industrialnego charakteru i przełamie aranż.

Przykłady projektów domów z podwieszanym sufitem:

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!