Pomysły na wykorzystanie pustej przestrzeni nad salonem – wybierz projekt domu z antresolą

Pomysły na wykorzystanie pustej przestrzeni nad salonem – wybierz projekt domu z antresolą


Pomysły stosowane przez architektów w budowie i aranżacji domów nie przestają zaskakiwać kreatywnością i oryginalnością. Ostatnio można zaobserwować kilka szczególnie interesujących trendów w obszarze rozwiązań architektonicznych. Jednym z nich jest wysoki sufit nad salonem i antresola w domu parterowym. Czy warto decydować się na taką aranżację? Sprawdź!

Z tekstu dowiesz się:

Jeśli większość czasu spędzasz w zamkniętym biurze i tęsknisz za przestronnymi wnętrzami, skuś się na projekt domu, który oferuje otwarte strefy dzienne i duże przeszklenia. W ten sposób w swojej przestrzeni prywatnej nie będziesz się czuł przytłoczony. Zależy Ci na wzmocnieniu tego efektu? Spotęguj go np. wysokim sufitem! W tym tekście podpowiadamy, jak można wykorzystać tak uzyskaną przestrzeń.

Co to jest antresola w domu?

Jednym z pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni pod sufitem jest stworzenie antresoli. Tym mianem określa się otwartą górną część pomieszczenia znajdującą się nad stropem pośrednim. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na wykorzystaniu każdej wolnej przestrzeni w domu. Odpowiednia aranżacja antresoli zwiększa powierzchnię użytkową pomieszczenia, w której w spokoju możesz oddać się pracy bądź relaksowi. Jeśli zadbasz o odpowiedni wystrój (spójny np. z salonem), wnętrze domu będzie bardziej funkcjonalne.

Jeśli antresola w domu jednorodzinnym jest mała, możesz zrobić z niej jedynie przejście do strefy nocnej lub punkt widokowy na parter domu. Jeśli jednak jest dość wysoka i ma sporą powierzchnię, można ją przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie. Jakie są najpopularniejsze pomysły na antresolę? Sprawdź:

Projekty domu z antresolą – jak stworzyć taką przestrzeń?

Przed rozpoczęciem budowy antresoli należy zapoznać się z wymaganiami, jakie Prawo Budowlane nakłada na inwestorów wybierających ten sposób zagospodarowania przestrzeni w salonie, a także z pewnymi ogólnymi zasadami budowy tego rodzaju rozwiązania. Jeśli więc marzy Ci się dom z antresolą w salonie lub innym pomieszczeniu, pamiętaj, że:

Sprawdź projekt domu z wydzieloną antresolą.

Domy z antresolą w salonie – czy antresola to jedyny sposób na wysoki sufit?

Nie jesteś przekonany do antresoli albo jeszcze się wahasz i rozważasz różne opcje? Poznaj inne pomysły na wysoki sufit w salonie:

Klatka schodowa najczęściej kojarzy się ze schodami jednobiegowymi (bez spocznika) lub dwubiegowymi zwykłymi (z jednym spocznikiem). Bardzo często są też one położone na uboczu, tak żeby nie rzucać się w oczy. Wysoki sufit daje jednak okazję do uczynienia ze schodów pięknej dekoracji! Możesz zdecydować się na projekt schodów łamanych czy nawet kręconych. Schody są ciekawym elementem konstrukcji, który można z łatwością wkomponować w aranżację – warto wykorzystać ten atut!

Wysokie przestrzenie zapewniają funkcjonalne proporcje we wnętrzu. Nie przytłaczają go, a wręcz przeciwnie – otwierają, pozwalając na ekspozycję więźby dachowej. Jeśli jednak nie chcesz mieć wysokiego sufitu nad całym pomieszczeniem, możesz się zdecydować na sufit podwieszany, dzięki któremu dowolnie zaplanujesz różnicę poziomów.

Sprawdź projekt domu z wysokim sufitem.

Budowa antresoli, a może otwarta klatka schodowa lub podwieszany sufit? Jeśli wciąż trudno Ci podjąć ostateczną decyzję, zapoznaj się z ofertą pracowni projektowej Dobre Domy. Wśród naszych propozycji z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje