JAK WYBRAĆ DRZWI TARASOWE?

JAK WYBRAĆ DRZWI TARASOWE?


Tradycyjne czy przesuwne? Wąskie czy szerokie? Sprawdź, jakie są rodzaje drzwi tarasowych. Wybierz rozwiązanie, które zapewni Twojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo.

Między domem i ogrodem

Drzwi tarasowe pełnią bardzo ważną funkcję. Rozświetlają salon i są Twoim oknem na świat. Nade wszystko chronią dom przed nieproszonymi gośćmi i nadają mu nowoczesny, elegancki charakter. Istnieje kilka rodzajów drzwi tarasowych. Różnią się wyglądem, konstrukcją i materiałami, z których są wykonane. Dlatego warto o nich pomyśleć już na etapie projektu domu.

Rodzaje drzwi tarasowych

Ze względu na konstrukcję można wyróżnić następujące rodzaje drzwi tarasowych:

Jakie drzwi wybrać?

Najważniejsza jest funkcjonalność. Tradycyjne drzwi mogą się otwierać na zewnątrz lub do środka. Te ostatnie ograniczają przestrzeń w salonie. W małych wnętrzach bardziej sprawdzają się drzwi przesuwne lub otwierane na zewnątrz. Z kolei drzwi otwierane na zewnątrz zmniejszają ilość miejsca na tarasie. Nie decyduj się na to rozwiązanie, jeśli masz taras o małej powierzchni. Inaczej możesz mieć problem z odpowiednim ustawieniem stołu, krzeseł czy leżaków. Utrudniona też będzie komunikacja między wnętrzem domu i ogrodem. Drzwi otwierane na zewnątrz mają jednak pewną zaletę. Trudniej jest je wyważyć. Stanowią więc lepszą ochronę przed potencjalnymi złodziejami. Najbardziej funkcjonalne są drzwi przesuwne, uchylno-przesuwne i podnoszono-przesuwne. Pozwalają zwiększyć ilość światła słonecznego docierającego do wnętrza domu. Poza tym łatwiej się je otwiera. Ich wadą jest jednak wysoka cena.

Na co zwrócić uwagę?

Taras, podobnie jak ogród, powinien być usytuowany w południowej części posesji. Dzięki temu będzie dłużej oświetlony przez słońce. Drzwi tarasowe powinny być dopasowane do bryły i charakteru budynku. Jeśli zależy Ci na dodatkowym zabezpieczeniu drzwi przed włamaniem, zapytaj sprzedawcę o wzmocnione okucia, które zapobiegną wyważeniu skrzydła z ramy. Dobrym rozwiązaniem jest też klamka z kluczykiem i wkładką antyrozwierceniową. Pamiętaj również o pozostałych elementach ochrony domu, takich jak system alarmowy, oświetlenie ogrodowe czy monitoring. Wybierając próg do drzwi tarasowych, zwróć uwagę na jego wysokość. Zbyt wysoki próg może utrudniać poruszanie się dzieciom i osobom starszym. Powodzenia!

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).