JAK WYBRAĆ DRZWI TARASOWE?

JAK WYBRAĆ DRZWI TARASOWE?


Tradycyjne czy przesuwne? Wąskie czy szerokie? Sprawdź, jakie są rodzaje drzwi tarasowych. Wybierz rozwiązanie, które zapewni Twojej rodzinie komfort i bezpieczeństwo.

Między domem i ogrodem

Drzwi tarasowe pełnią bardzo ważną funkcję. Rozświetlają salon i są Twoim oknem na świat. Nade wszystko chronią dom przed nieproszonymi gośćmi i nadają mu nowoczesny, elegancki charakter. Istnieje kilka rodzajów drzwi tarasowych. Różnią się wyglądem, konstrukcją i materiałami, z których są wykonane. Dlatego warto o nich pomyśleć już na etapie projektu domu.

Rodzaje drzwi tarasowych

Ze względu na konstrukcję można wyróżnić następujące rodzaje drzwi tarasowych:

Jakie drzwi wybrać?

Najważniejsza jest funkcjonalność. Tradycyjne drzwi mogą się otwierać na zewnątrz lub do środka. Te ostatnie ograniczają przestrzeń w salonie. W małych wnętrzach bardziej sprawdzają się drzwi przesuwne lub otwierane na zewnątrz. Z kolei drzwi otwierane na zewnątrz zmniejszają ilość miejsca na tarasie. Nie decyduj się na to rozwiązanie, jeśli masz taras o małej powierzchni. Inaczej możesz mieć problem z odpowiednim ustawieniem stołu, krzeseł czy leżaków. Utrudniona też będzie komunikacja między wnętrzem domu i ogrodem. Drzwi otwierane na zewnątrz mają jednak pewną zaletę. Trudniej jest je wyważyć. Stanowią więc lepszą ochronę przed potencjalnymi złodziejami. Najbardziej funkcjonalne są drzwi przesuwne, uchylno-przesuwne i podnoszono-przesuwne. Pozwalają zwiększyć ilość światła słonecznego docierającego do wnętrza domu. Poza tym łatwiej się je otwiera. Ich wadą jest jednak wysoka cena.

Na co zwrócić uwagę?

Taras, podobnie jak ogród, powinien być usytuowany w południowej części posesji. Dzięki temu będzie dłużej oświetlony przez słońce. Drzwi tarasowe powinny być dopasowane do bryły i charakteru budynku. Jeśli zależy Ci na dodatkowym zabezpieczeniu drzwi przed włamaniem, zapytaj sprzedawcę o wzmocnione okucia, które zapobiegną wyważeniu skrzydła z ramy. Dobrym rozwiązaniem jest też klamka z kluczykiem i wkładką antyrozwierceniową. Pamiętaj również o pozostałych elementach ochrony domu, takich jak system alarmowy, oświetlenie ogrodowe czy monitoring. Wybierając próg do drzwi tarasowych, zwróć uwagę na jego wysokość. Zbyt wysoki próg może utrudniać poruszanie się dzieciom i osobom starszym. Powodzenia!

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje