Rzuty

Maciejka
Rzut parter
Maciejka
Rzut działki

Elewacje

Maciejka
Elewacja przód
Maciejka
Elewacja boczna
Maciejka
Elewacja boczna
Maciejka
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Maciejka to intrygujący dom parterowy z dwustanowiskowym garażem. Zaprojektowany w nowoczesnym stylu, z licznymi przeszkleniami i ciekawie zaprojektowaną elewacją. Wejście do domu skryte jest pod wygodnym zadaszeniem. Wysunięty w stosunku do bryły domu garaż swobodnie zmieści dwa samochodu. Przejście do garażu jest bezpośrednio z wiatrołapu, co z pewnością przyda się podczas jesiennych i zimowych dni. Wnętrze domu podzielone jest na strefę dzienną i nocną. W części dziennej architekci zaplanowali jasny salon połączony przestrzennie z jadalnią i kuchnią, spiżarnię oraz wc. W części nocnej znajdują się dwa pokoje, łazienka, pralnia oraz moduł dla rodziców, składający się z sypialni oraz prywatnej garderoby i łazienki. Taki układ pomieszczeń zapewni komfort mieszkania dla 4-5-osobowej rodziny.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Konstrukcja więźby-wiązary dachowe z ergonomiczną geometrią, co zapewnia maksymalne wykorzystanie strefy wysokiej na strychu. Strop lekki ocieplony.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementowo.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.