Rzuty

Karol VI
Rzut parter
Karol VI
Rzut poddasza
Karol VI
Rzut działki

Elewacje

Karol VI
Elewacja przód
Karol VI
Elewacja boczna
Karol VI
Elewacja boczna
Karol VI
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Karol VI to projekt wyjątkowo funkcjonalnego domu parterowego z możliwością adaptacji nieużytkowego strychu. Część dzienna domu to jasna, otwarta przestrzeń, w centrum której znajduje się kominek. Kuchnia posiada spiżarnię, w której w łatwy sposób pomieścimy drobne sprzęty kuchenne. W hallu zaprojektowano dodatkowo pralnię i wc. W strefie nocnej mamy do dyspozycji łazienkę i cztery wygodne sypialnie, z których jedna posiada własną garderobę i łazienkę. Z wiatrołapu mamy dostęp do dwustanowiskowego garażu, a następnie do pomieszczenia gospodarczego, z którego jest wyjście na ogród. Nieużytkowy strych można w ramach adaptacji przekształcić w pomieszczenia mieszkalne. Projekt dostępny jest w wersjach o innym układzie funkcjonalnym, z poddaszem do adaptacji lub bez poddasza - Karol, Karol II, Karol III, Karol IV, Karol V, Karol VII i Karol VIII oraz w wersji z dachem dwuspadowym, o różnych aranżacjach - Karolina I, Karolina II, Karolina III, Karolina IV, Karolina V, Karolina VI i Karolina VII.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków gazobetonowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Autor

Marcin Abramowicz
Marta Zaperty-Adamek

Kosztorys

Ceny
uśrednione
Ceny przy budowie
metodą gospodarczą
Wersja
ekonomiczna
Stan surowy zamknięty tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Elementy zewnętrzne tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny
Instalacja tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.