Jeden dom, dwie rodziny – dlaczego warto wybrać projekt bliźniaka?

Jeden dom, dwie rodziny – dlaczego warto wybrać projekt bliźniaka?


Budowa domu wielopokoleniowego to prawdziwe wyzwanie. Jak pogodzić potrzeby wszystkich członków rodziny, zapewnić im wygodę i maksymalną prywatność? Jak zorganizować przestrzeń, by odmienne sposoby życia rodziców i ich dzieci nie prowadziły do konfliktów? W takiej sytuacji warto rozważyć wybudowanie bliźniaka.

Przylegające do siebie dwie części domu dają możliwość harmonijnego współistnienia kilku pokoleń rodziny. Wybór domu w zabudowie bliźniaczej ma także uzasadnienie ekonomiczne.

Niezależnie, ale na wyciągnięcie ręki

Mieszkanie w bliźniaku z jednej strony zapewnia przestrzenną bliskość, z drugiej – większą prywatność niż przebywanie w jednym, nawet dużym, piętrowym, domu. Oddzielne wejścia i brak wspólnych pomieszczeń są gwarancją swobody, połączenie ścianą przynosi natomiast poczucie bezpieczeństwa i sąsiedzkiej wspólnoty. Różne pokolenia mogą bowiem zupełnie niezależnie prowadzić swoje gospodarstwa, a jednocześnie szybko zareagować w sytuacji awaryjnej i podzielić się takimi obowiązkami jak koszenie trawy czy zakupy. Obecność dziadków będzie nieocenionym wsparciem przy opiece nad maluchami, najstarsi członkowie rodziny z kolei docenią pomoc przy męczących pracach domowych.

Warto zorganizować przestrzeń tak, by zapewnić mieszkańcom jeszcze większą swobodę. Służy temu rozmieszczenie newralgicznych pomieszczeń (salonu, sypialni, pokoju dziecięcego) po przeciwnych stronach połączonych domów oraz dobre zaizolowanie akustyczne wspólnej ściany.

Oszczędność pieniędzy i przestrzeni

Bliźniak jest także tańszy w budowie i eksploatacji niż dwa oddzielne domy. Można bowiem zaoszczędzić na materiałach budowlanych, przyłączach wodnych, elektrycznych i gazowych. Wspólna ściana poprawia także warunki termiczne oraz zmniejsza straty ciepła – przylegający dom działa bowiem jak rodzaj buforu.

Budowa bliźniaka pozwala również na racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Zgodnie z prawem między budynkiem a granicą działki powinna być zachowana odległość 4 metrów. W przypadku bliźniaka jedna ściana domu mieści się na granicy, co pozwala zaoszczędzić cenne metry i wykorzystać je na urządzenie ogrodu. Jest to szczególnie ważne w przypadku wąskiej działki. Pod zabudowę bliźniaczą nadaje się już teren o szerokości 17 metrów.

Jeśli szukasz projektu domu tego typu, sprawdź naszą ofertę. Przygotowaliśmy szereg propozycji – zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych, które pozwolą spełnić Twoje marzenie o własnym wielopokoleniowym domu.

 

ball dresses nz

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).