Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Dach z blachodachówki – wady i zalety

Dach z blachodachówki – wady i zalety


Blachodachówka wizualnie przypomina klasyczną dachówkę ceramiczną. W odróżnieniu od niej jest jednak wykonana ze specjalnie profilowanej, ocynkowanej i lakierowanej blachy stalowej. To właśnie materiał w dużym stopniu odpowiada za właściwości tego pokrycia dachowego. Co sprawia, że blachodachówka wciąż zyskuje na popularności? Sprawdź!

Blachodachówka jest oferowana w postaci arkuszy (przygotowanych na wymiar dachu) lub modułów o niewielkich rozmiarach, przeznaczonych na dachy o urozmaiconym kształcie. Najczęściej występuje w kolorze czarnym, brązowym, czerwonym i szarym, jednak na zamówienie można dostać pokrycie o niemal dowolnej barwie.

 

Blachodachówka – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Blachodachówka jest znacznie tańsza niż klasyczna dachówka ceramiczna lub cementowa. Jednocześnie pozwala na uzyskanie zbliżonego efektu wizualnego. To jednak nie jedyna zaleta tego materiału.

Blachodachówka wyróżnia się również:

Wady dachu z blachodachówki

Niestety blachodachówka nie jest rozwiązaniem idealnym. Można bowiem stosować ją tylko na dachach o nachyleniu połaci ponad 9° (w przypadku blachodachówki pokrytej warstwą posypki mineralnej lub ceramicznej – ponad 12°). Przy budowie dachów prostych nie będzie możliwe zastosowanie tego materiału.

Inne wady blachodachówki to:

 

Więcej na temat konstrukcji i pokrycia dachu dowiesz się z artykułów:

 

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

za zapis do newslettera

Ważne informacje

Polecane kategorie