Rzuty

Mika IV
Rzut parter
Mika IV
Rzut działki

Elewacje

Mika IV
Elewacja przód
Mika IV
Elewacja boczna
Mika IV
Elewacja boczna
Mika IV
Elewacja tył

Przekroje

Opis

Mika IV to nowoczesny dom parterowy z pompą ciepła i wentylacją mechaniczną w standardzie. Minimalistyczna stylistyka, podkreślona białym tynkiem, ciekawa bryła i dach pokryty blachą w jasnym kolorze - tym właśnie wyróżnia się Mika IV. Układ pomieszczeń, jaki zaproponowali architekci, będzie idealny na działki z wjazdem od południa, lub dla osób, które nie lubią zbytniego nasłonecznienia salonu i tarasu. Wejście do domu ukryte jest pod zadaszeniem i drewnianymi lamelami. Zaraz za wiatrołapem rozciąga się przestronna strefa dzienna z pięknymi przeszkleniami. Salon połączony jest z jadalnią, która z kolei otwiera się na kuchnię. Strefa prywatna to łazienka, kotłownia, dwie symetryczne pokoje oraz komfortowy moduł dla rodziców z sypialnią, garderobą i łazienką. Warto zauważyć, że każdy pokój ma bezpośrednie wyjście na taras, który okala dom niemal z każdej strony. Takie rozwiązanie zapewni możliwość korzystania z odpoczynku na świeżym powietrzu o każdej porze dnia. Projekt dostępny jest w odmiennej kolorystyce elewacji (czerwona cegła i czarny tynk) oraz w różnych wariantach rozkładu pomieszczeń: z czterema pokojami i garażem - Mika, z trzema pokojami i garażem - Mika II, Mika III, Mika III A oraz Mika III B.

Konstrukcja

Ściany zewnętrzne z bloczków gazobetonowych, ściany wewnętrzne parteru z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Strop drewniany.

Instalacje

Wentylacja mechaniczna. Ogrzewanie podłogowe (w łazienkach wspomagane grzejnikami łazienkowymi), za pomocą pompy ciepła.

Wykończenie

Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu blachą.

Autor

Tomasz Flak
Katarzyna Płaczek

Aluprof
Aluprof
Projekt domu
Logo Facebook

Dołącz do grupy budujących domy z grupy Mika

Dołącz >>

Kosztorys

Ceny
uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione

Kosztorys ceny uśrednione – jest to opracowanie, w którym ceny materiałów, robocizny i sprzętu zostały przyjęte jako średnie ceny, dostępne w cennikach SEKOCENBUD. Kosztorysy te przedstawiają koszty budowy dla systemu wynajęcia firmy budowlanej, która na zlecenie wybuduje budynek mieszkalny. Zawarte koszty obejmują pełen zakres łącznie z robotami zewnętrznymi, wejściami i tarasem, zgodnie z projektem budowlanym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Ceny przy budowie
metodą gospodarczą

Kosztorysy dla systemu gospodarczego

Kosztorysy dla systemu gospodarczego – opracowanie to przedstawia koszty wybudowania budynku w zakresie wynajęcia ekip budowlanych a także zaangażowania się inwestora w niektóre roboty budowlane i prace zlecone „fachowcom”. W stosunku do cen średnich, ceny te uwzględniają minimalne stawki robocizny, a dla materiałów budowlanych - ceny z 10% rabatem. Zakres kosztów pośrednich (organizacji placu budowy czy kosztów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej) oraz zakupu materiałów, został przyjęty na minimalnym poziomie. Koszty te również obejmują pełen zakres robót łącznie z zakresem zewnętrznym.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Wersja
ekonomiczna

Kosztorys w wersji ekonomicznej

Kosztorys w wersji ekonomicznej – przedstawia koszty tak jak w przypadku metody gospodarczej, czyli minimalne robocizny i kosztów pośrednich. Jednakże w swoim zakresie nie obejmują robót zewnętrznych, oraz materiały opisane w projekcie jak np. dachówka ceramiczna czy izolacja cieplna, stolarka okienna zostały zastąpione materiałami tańszymi dostępnymi na rynku. W zakresie wykończenia elewacji, w kosztorysie tym został przyjęty tynk mineralny (zamiana wykończenia z kamienia czy desek elewacyjnych na tynk mineralny).

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty - to etap budowy, który obejmuje roboty ziemne i fundamentowe, roboty murowe, stropy, konstrukcję i pokrycie dachu. Wykonane są również wylewki betonowe pod posadzki, ścianki działowe oraz wmontowane są okna i drzwi zewnętrzne.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

303 000 zł 271 000 zł tymczasowy brak wyceny
Stan wykończony

Stan wykończony "pod klucz

Stan wykończony "pod klucz" jest to etap końcowy budowy. Obejmuje elementy stanu surowego zamkniętego oraz dodatkowo: wykończenie ścian i sufitów wraz z ociepleniem dachu, wykonanie elewacji, wykonanie podłóg i posadzek, wykonanie i wykończenie balkonów oraz stolarkę wewnętrzną.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

474 000 zł 423 000 zł 410 000 zł
Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne

Elementy zewnętrzne – dotyczą wejść, podjazdów i tarasów.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

50 000 zł 45 000 zł tymczasowy brak wyceny
Instalacja

Instalacje

Instalacje – ich wartość przyjmowana jest szacunkowo, na poziomie 20% wartości robót kosztorysowych w danej wersji wyceny.

Naciśnij klawisz Esc aby zamknąć to okienko

tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny tymczasowy brak wyceny

Podane ceny są cenami netto. Kosztorysy mają charakter poglądowy i określają szacunkowy koszt do poniesienia przez Inwestora. Koszt wykonania instalacji przyjęto na poziomie 20% kwoty wykonania stanu wykończonego.