Jaki garaż wybrać do domu jednorodzinnego?

Jaki garaż wybrać do domu jednorodzinnego?


Planujesz budowę domu jednorodzinnego i zastanawiasz się, jaki typ garażu wybrać? A może masz już wyodrębnione pomieszczenie, w którym trzymasz samochód, i myślisz nad instalacją ogrzewania? Poznaj najważniejsze zalety i wady garaży z ogrzewaniem oraz bez niego.

Garaże dzieli się na te połączone z główną bryłą domu i wolnostojące. Typ zabudowy ma bardzo duże znaczenie dla sposobu instalacji ogrzewania.

  1. Garaże ogrzewane połączone z bryłą domu a garaże wolnostojące

Podstawowe wady tego typu pomieszczeń dotyczą głównie konstrukcji całego budynku. Jeżeli drzwi, okna i dach są nieszczelne, ciepło będzie się wydostawało na zewnątrz.

  1. Garaże nieogrzewane połączone z bryłą domu a garaże wolnostojące

Podstawowe zalety garaży nieogrzewanych to:

Nie warto montować ogrzewania, jeśli garaż ma być jedynie miejscem, w którym zaparkujesz samochód.

Garaże nieogrzewane wolnostojące to także doskonałe miejsce do przechowania roślin, które nie tolerują mrozu. W nieogrzewanych garażach nie powinieneś przechowywać sprzętów, które pod wpływem niskich temperatur łatwo się niszczą, na przykład mebli i kosiarek.

Niskie temperatury w nieogrzewanym garażu mają także wpływ na doprowadzoną do niego wodę. Zimą woda może zamarznąć, co spowoduje rozsadzenie rur i wyciek. W tej sytuacji będziesz musiał dokonać wymiany przewodów, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

  1. Garaż ogrzewany czy nieogrzewany – co wybrać?

Decydując się na wybór garażu, należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Wtedy warto zainwestować w dodatkowe ogrzewanie, dzięki czemu zniwelujesz różnice w temperaturze powietrza między garażem a domem.

Jeżeli będzie to jedynie samochód, a garaż nie jest połączony z głównym budynkiem, warto wybrać garaż nieogrzewany.

Jeśli nie planujesz spędzać tam dużo czasu, nie musisz montować ogrzewania. Dobrze rozważyć tę możliwość, jeżeli chcesz przeznaczyć garaż na dodatkowy salon lub gabinet.

Zapisz się do newslettera

Newsletter

Podaj adres e-mail

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Strzegomskiej 2-4 2) osobą kontaktową w sprawie danych osobowych z ramienia "Dobre Domy Flak & Abramowicz" Sp. z o.o. Spółka komandytowa jest Pełnomocnik ds. Ochrony Danych Osobowych Osobowych - e-mail: odo@dobredomy.pl , nr. tel. 71 352 04 40 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach marketingowych na podstawie art. 6 ust 1 pkt a) RODO. 4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane   więcej czasu cofnięcia wyrażonej zgody. 5) Pani/Pana dane osobowe mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora, takim jak: agencje marketingowe, dostawcy usług teleinformatycznych, firmy kurierskie, podmioty obsługujące płatności, dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych, podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony danych Osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.; 8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania oraz wyrażenia powyższych zgód marketingowych uniemożliwi otrzymywanie Newslettera. Jeśli chce Pani/Pan dowiedzieć się więcej na temat przetwarzanych przez nas danych osobowych – zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności (https://www.dobredomy.pl/dd_files/File/polityka-prywatnosci-pracowni.pdf)

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).