Ile kosztuje budowa domu w 2016 roku?

Ile kosztuje budowa domu w 2016 roku?


Chcesz szybko i sprawnie wybudować dom jednorodzinny? Zastanawiasz się, ile to wszystko może kosztować? Nie musisz tracić godzin na szacowanie wydatków. Wybierz gotowy projekt z kosztorysem i poznaj cenę budowy na różnych etapach prac.

Czy wiesz, który element domu jest najbardziej kosztowny w budowie? Najwięcej wydatków generuje stworzenie dachu. Im bardziej skomplikowana jego konstrukcja, tym droższe wykonanie. A co z fundamentami? Ich wylanie kosztuje ok. 35 tys. zł dla domu o powierzchni 120 m2.

Co zawierają projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem?

Adele, Bella, Nikola, Słodki, Słoneczko i… Co łączy te i kilkaset innych projektów? Możesz je zamówić z kosztorysem. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czy będziesz budować dom samodzielnie, czyli tzw. metodą gospodarczą, czy zlecisz prace ekipie budowlanej, łatwiej podejmiesz decyzję dzięki kosztorysom opracowanym przez Dobre Domy.

Pamiętaj, że obliczenia są szacunkowe, a ceny materiałów i robocizny mogą się zmieniać w zależności od regionu, w którym znajduje się działka. Niemniej jednak są one pomocne w ustalaniu budżetu.

Zobacz projekty domów z kosztorysem.

Dom w stanie surowym – koszty w 2016 roku

Budynek w stanie surowym wyróżnia się postawionymi wszystkimi kondygnacjami, zbudowanym dachem i wykonaną stolarką. W przypadku parterowego domu dla czteroosobowej rodziny, na przykład projektu Adele o powierzchni 109,3 m2, koszt budowy do etapu stanu surowego zamkniętego metodą gospodarczą wynosi 150 tys. zł, a z pomocą ekipy 197 tys. zł. Dom z poddaszem użytkowym i garażem dwustanowiskowym – chociażby Aria II (powierzchnia 145,4 m2), to wydatek 238 tys. zł w przypadku metody gospodarczej. Ekipie budowlanej będzie trzeba zapłacić więcej o 72 tys. zł.

Dom w stanie wykończonym – koszty w 2016 roku

Wykończenie domu obejmuje m.in. wykonanie elewacji, pomalowanie ścian, położenie posadzek i okładzin na schody. Realizujący samodzielnie inwestycję według projektu Adele muszą liczyć się z kosztami ok. 229 tys. zł, a zlecający prace ekipom zewnętrznym ekipom – 308 tys. zł. Aria II jest bardziej kosztowna – odpowiednio 388 tys. zł i 520 tys. zł.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z atrakcyjnymi promocjami na projekty oraz poradami dotyczącymi budowy i wystroju domu!

Podaj imię

Podaj adres e-mail

Dziękujemy

SPRAWDŹ SKRZYNKĘ I POTWIERDŹ SWÓJ ZAPIS DO NEWSLETTERA

Ważne informacje

Polecane kategorie

Polecane

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i otrzymaj

100

rabatu

na projekt Twojego domu!

Newsletter

Zostań z nami!
Otrzymałeś

5%

rabatu

na projekt Twojego domu!

Sprawdź dostępność projektu

W celu sprawdzenia dostępności tego projektu prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (tel. 71 352 04 40, biuro@dobredomy.pl).

71 352 04 40

bezpłatne konsultacje